banner6

Seçildiği festival sayısı 40'a ulaştı

banner37

“Olağan Denemeler”, uluslararası film festivallerinde gösterilmeye devam ediyor

Seçildiği festival sayısı 40'a ulaştı
banner151 banner143

Ülkemizde çekilen “Olağan Denemeler” adlı kısa film, uluslararası festivallerin resmi seçkilerinde yer almaya devam ediyor.

“Olağan Denemeler” mart ayı içinde İspanya ve Arjantin’de gösterilecek.

Dünya prömiyerini Nisan 2015’te yapan “Olağan Denemeler”, bugüne kadar 23 farklı ülkede 40 uluslararası film festivalinde gösterildi. İkisi ABD’den, biri de Brezilya’dan olmak üzere üç uluslararası ödül kazanan “Olağan Denemeler”, Oscar Seçmeleri’ne katılan ilk ve tek Kıbrıs Türk yapımı kısa film olma özelliğini de taşıyor. Yönetmenliğini Doğuş Özokutan ve Vasvi Çiftcioğlu’nun birlikte üstlendiği “Olağan Denemeler”in başrolünde Hatice Tezcan yer alıyor.

“Olağan Denemeler”, geçen yıl haziran ayında 100 ülkeden yapılan 6 bin başvuru arasından, Japonya’daki Oscar seçmeleri için yarışmaya seçilen 40 film arasına girmişti. Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen Short Shorts Film Festivali’nde birinciliği Macaristan’dan yarışmaya seçilen Kristóf Deák’in “Sing” isimli filmi elde etmiş ve Oscar adaylığı için hak kazanmıştı. “Sing”, bu yıl 89’uncusu düzenlenen Amerikan Akademi Ödülleri’nde “En iyi kısa film Oscar’ını” da kazandı.

Önce Arjantin sonra İspanya

Olağan Denemeler’in mart ayındaki ilk gösterimi bu akşam Arjantin’de yapılacak. Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek “Internacional de Cortometrajes Hacelo Corto” adlı festivale seçilen “Olağan Denemeler”in gösterimi İspanyolca alt yazıyla yapılacak.

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’de gerçekleştirilecek festival yarın akşam sona erecek. Bu gösterim “Olağan Denemeler”in Arjantin’deki ikinci gösterimi olacak.

“Olağan Denemeler”in İspanya’daki gösterimi ise 17-26 Mart tarihleri arasında bu yıl üçüncüsü düzenlenecek “Rewind Festival de Cortometrajes de Vilanova del Camí” adlı festivalde olacak. Bu festival gösterimiyle birlikte “Olağan Denemeler” beşinci kez İspanya’da gösterilmiş olacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2017, 10:55
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104