Selda sevgisi bir başka

banner37

8. Girne Kültür Sanat Günleri müthiş Selda Bağcan konseriyle sona erdi

Selda sevgisi bir başka
banner90
banner8

Murat OBENLER

Türkiye’nin usta sanatçılarından Selda Bağcan, “8. Girne Kültür Sanat Günleri”nin kapanış gecesinde sahne aldı. Konsere Selda bağcan hayranları büyük ilgi gösterdi. Girne Amfi Tiyatro’da nerdeyse adım atacak yer yoktu.


1960’lı yıllardan günümüze söylediği şarkı ve türkülerle milyonların gönlünde taht kuran Selda Bağcan, Girne Belediyesi’nin “Sanat yoluyla barış” sloganıyla organize ettiği 8. Girne Kültür Sanat Günleri’nin finalinde geçtiğimiz akşam sahne aldı ve bir kez daha sesiyle, performansıyla herkesi büyüledi.


Hayranlarının kendi güvenliklerini riske atarak Amfi Tiyatro’nun duvarların üstünden Selda’yı dinlemek için neredeyse birbiriyle yarıştığı gecede türküler hep bir ağızdan söylenirken bol bol da halay çekildi.


3 bin 500 kapasiteli mekânda 4 bin 500 civarında seyircinin izlediği konser ile Amfi Tiyatro bir kez daha unutulmaz gecelerinden birini yaşadı.

 

Güngördü: Selda, 1960’lardan bugünlere  türküleriyle bizlere örnek oldu

 


Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, sahneye çıkarak hem sanatçıyı kutladı hem de kendisine bir plaket ve Kıbrıs kapısı motifli bir hediye verdi. Güngördü, ünlü sanatçıya övgüler yağdırırken “Selda, 1960’lardan bugünlere türküleriyle, duruşuyla bizlere örnek oldu. Türk dünyasının en önemli ismini sizlerle buluşturmak istedik” dedi.

 

banner134
Bağcan: Bütün minnet eylemeyenler burada toplanmış

 


Selda Bağcan ise yavru vatanda olmaktan çok büyük mutluluk duyduğunu söyleyerek “Birçok olaylar, darbeler atlattım. 3 darbe görmeyen benimle konuşmasın” dedi.  


Sanatçı “Minnet Eylemem” şarkısından sonra ise “Bütün minnet eylemeyenler burada toplanmış” dedi.

 

Kendi bestesi “Uğurlar Olsun”u iki kez söyledi

 


Yaklaşık 1 buçuk saat sahnede kalan Bağcan, “Çemberimde Gül Oya, Yaz Gazeteci Yaz, Gesi Bağları, Adaletin Bu Mu Dünya, Denizlerin Dalgasıyım, Mehmet Emmi, Yaylalar, Minnet Eylemem, Ah Yalan Dünya, Sivasın Yolları, Yuh Yuh” adlı şarkı ve türküleri seslendirdi. Bağcan, kendi bestesi olan “Uğurlar Olsun” şarkısını ise iki kez söyledi. Tüm konser boyunca Selda’yla birlikte şarkıları söyleyen 4 bin 500 kişilik koro da sanatçıdan övgü alırken Selda Bağcan “Girne’de çok iyi bir seyirci kitlesi var. Sizlerin önünde, sizlerle şarkılar söylemem çok güzel” dedi.

 

Seyircinin “Mağusa Limanı” isteği havada kaldı

 


Geceye katılan hayranlarının Selda’dan “Mağusa Limanı” şarkısını beklerken, sanatçının bu şarkıyı söylememesi hayal kırıklığı yarattı. Geceyi İzmir Marşı ile tamamlaması da bir kısım seyirci tarafından beğenilirken bir kısım seyirci tarafından anlamsız bulundu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75