banner6

Seran Çetintaş “ İyi ki Miss Kuzey Kıbrıs’ta yer aldım”

banner37

Seran Çetintaş “ İyi ki Miss Kuzey Kıbrıs’ta yer aldım”
banner150 banner151 banner143

Ülkemizde geçtiğimiz yıl düzenlenen Miss Kuzey Kıbrıs yarışmasında 5. Güzel seçilen Seran Çetintaş Kıbrıs Yasemin Eki’nin sorduğu soruları içtenlikle cevapladı.

Sizi biraz tanıyalım

Ben Seran Çetintaş, 9 Şubat 2000 Gazi Mağusa doğumluyum. Yeni Boğaziçi’nde yaşıyorum. Ortaokul ve Liseyi Gazimağusa Türk Maarif Koleji’nde tamamlamamın ardından Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde yüksek öğrenimime devam etmekteyim. 9 yaşından beridir voleybol oynuyorum. Birçok şampiyonluğum bulunmakta. Ayrıca 2 senede KKTC Milli Voleybol takımında forma giyerek ülkemizi Türkiye’de temsil etme şansım oldu. Bunların dışında bir de özel olarak tatlı yapmaya tutkum var.

Nerde okuyorsunuz hedefleriniz nelerdir

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik bölümünde öğrenim görmekteyim. Son Dört yıllık yüksek öğrenimimi birkaç ay içinde bölüm ve fakülte birincisi olarak yüksek onur derecesi ile tamamlayıp mezun olacağımın heyecan ve gururundayım.  Çok kısa bir süre içinde diyetisyen olarak mezun olup iş hayatında gerek mesleğim olan beslenme ve diyetisyenlik yanında mutfak sanatlarına olan ilgimi de katıp mesleğimde yenilikler yaratmayı planlıyorum.

Miss Kuzey Kıbrıs Güzellik yarışmasına katılmaya nasıl karar verdiniz

Yarışma başvurularının başladığını sosyal medyada görünce bende katılarak şansımı denemek istedim. Ülkemizin en köklü sosyal farkındalıklar adına amacı ve misyonu olan böylesi bir organizasyonun bana yeni bir bakış açısı ve deneyim kazandıracağını düşündüğüm için hiç tereddüt etmeden katılmak istedim. Bu konuda aileminde tam desteği vardı, tabii ki birde Günkut Ajans gibi 40 yılı aşmış güçlü ve köklü bir oluşum olunca yarışmaya başvurdum. Ve iyi kide 2021 yılı finalinde yer almışım.

Peki yarışmada derece aldığınızda neler hissettiniz

Miss Kuzey Kıbrıs 2021 dereceleri açıklanırken ismim ilk açıklandığında ani bir şaşkınlık yaşadım. Tacı takılırken mutluluk ve gurur ise kesinlikle kelimelerle anlatılamaz. Tüm hayatım boyunca unutmayacağım bir anı olarak hep benimle kalacak. 

Yurt dışındaki yarışmaya gidiyor musun

Ajansımın uygun göreceği ve böylesi bir fırsatın olması durumunda değerlendirmeyi çok isterim. Tekrardan yarışma ve podyum heyecanı yaşamak inanılmaz ve gurur verici olur ve üstelik bu kez Seran Çetintaş olarak değilde Miss Kuzey Kıbrıs / Miss North Cyprus bandı ile ülkemizi temsil edecek olarak yer almak bambaşka bir gurur olacağından hiç süphem yok.

Sizi anlatan üç şey

Çalışkan, başarılı ve ideallerim doğrultusunda aklıma koyduğumu yapan biriyim.

Moda ile aranız nasıl ?

Moda, kıyafetler ve aksesuarlar bunlarla aram çok iyi. Moda olan parçaları kullanıp kendime özgü tarzımı ve kombinler oluşturmayı çok seviyorum. Kendime özgü tarzımla farklılık yaratmayı seviyorum.

rekli bakımlı ve güzelsiniz. Bu zor değil mi? Yaşam tarzı haline mi geldi sizin için?

Öncelikle bu güzel iltifat için çok teşekkür ederim. Aslında bakımlı olmak zor bir şey değil. Bakımlı olmak kendimi rahat ve mutlu hissetmemi sağlıyor.

Kıbrıs’ta vazgeçilmeziniz olan mekan neresidir?

Ülkemizin her yeri ayrı güzel fakat kumsallarımızı hiç bir yere değişmem

Kıbrıs sizin için neler ifade ediyor

Diğer ülkeleri gördükçe Kıbrıs bana doğa ile iç içe olan bir yaşamı ifade ediyor. Kısacası memleketimiz.

Son olarak Kıbrıs Yasemin okuyucularına ne söylemek istersiniz?

Hayatınıza renk, heyecan, başarı veya düşlediğiniz her neyse onu katmak sizin elinizde . Kendi hayatınızın iplerini elinizde tuttukça istediğiniz her şeyi başarabilirsiniz. Kendinize büyük hedefler koyun ve gerçekleşene kadar asla vazgeçmeyin. Zorluklardan sonra gelen başarı tüm zorluklara değer

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110