banner6

Şöhret avcıları Kıbrıs'ta

banner37

Merkezi İstanbul’da bulunan Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi’nin Kuzey Kıbrıs şubesi BSK Academy adıyla Girne’de açıldı

Şöhret avcıları Kıbrıs'ta
banner99

Televizyon dizilerine, sinema filmlerine ve reklam filmlerine oyuncu yetiştirilen sanat merkezinde sektörün önemli isimleri de derslere eğitimci olarak katılıyorlar.


Aralık ayının sonunda ilk kur öğrencilerini mezun edecek okulun sahibi Çağrı Bingüller, Ocak ayının ilk haftasında Blu TV’de yayınlanacak olan bir Kıbrıs dizisi çekimlerine başlayacaklarının müjdesini verdi.

 

Bingüller: Yeni yüzler arıyoruz


Çağrı Bingüller, okulun ilk kur mezunlarının yanı sıra oyunculuğa meraklı yeni yüzler aradıklarını söyledi ve şu şekilde konuştu:

banner134


Okulumuzda ünlü oyuncular, yönetmenler, senaristler ve oyuncu koçları derslere girerek eğitim alan oyuncu adaylarını yetiştiriyorlar. İstanbul’da 675 mezun verdik ve bunların 55 tanesi şu an kanallarda oynayan dizilerde rol alıyorlar. Hedefimiz 2018 yılının yazında Kıbrıs’tan en az 5 oyuncu adayı çıkartıp dizilerde oynatacağız. Biz Kıbrıs’ta yetenek avına çıktık, oyunculuğa meraklı her yaş grubundan insanlara gerekli eğitimi vererek hayallerini gerçekleştirmesinde yardımcı oluyoruz. Hafta içinde BSK Academy’nin konuk eğitimcisi olarak adaya gelen ödüllü senarist ve yönetmen Hakan Haksun’da katıldığı derste öğrencilere oyunculuk mesleğini inceledi ve kamera önü eğitimi verdi.
  Yeni eğitim kuru için ön kayıtlara başlandı. Uzun yıllardır televizyon dizilerindeki baş rol oyuncularını izleyip bende oyuncu olmak istiyorum diyenler için kapımızı açtık.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88