Şovun konusu, çevre kirliliği

banner37

Abdullah Öztoprak, Çatalköy Kültür Sanat Günleri’nde ‘Zira’ adını verdiği şovuyla toplumsal bir konuya değinecek

banner87
Şovun konusu, çevre kirliliği
banner90
banner99

Devrim EYYUBİ

Uzun yıllar Türkiye ve Kıbrıs’ta önemli işlere imza atan Abdullah Öztoprak, Türkiye’de PTT’nin 100. Yıl Milli Pul Sergisi organizasyonunun ardından Çatalköy Belediyesi Kültür Sanat Günleri kapsamında düzenlenecek Beşparmak Beste Yarışması’nı gerçekleştirmeye hazırlanıyor.


KIBRIS’a konuşan Öztoprak, profesyonel jüri önünde toplam 12 eserin icra edileceğini dile getirdi.


Çatalköy Kültür Sanat Günleri için her yıl özel olarak hazırladığı şovun bu yılki adının “Zira” olduğunu belirten Öztoprak, çevre kirliliği, tarihsel hikaye, Kıbrıs tekstil konularını görsel şovlarla işleyeceğini söyledi.

  Öztoprak, “Şovumuzda çevre konusunda ülkedeki duyarsızlığa vurgu yapılıyor. Medeni ve eğitimli bir toplum olmakla övünülse de, Kuzey Kıbrıs’ta vatandaşlarımız çevre konusunda ciddi şekilde duyarsızlık sergiliyor. Bu yüzden şovumuzda çevre konusunda yaşanan kayıpların çünküleriyle, bu konuda neden önlem alınması gerektiğinin ziraları konusuna vurgu yapacağız. Şovumuzla toplumsal duyarlılık ve bilinç yaratmaya yönelik mesajlar verilecek. Bize organizasyonlarında yer ayıran Çatalköy Belediyesi’ne teşekkürler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108