banner6

Steve Jobs ve Bill Gates'in güzel kızları rekabette

banner37

Bir dönem teknoloji dünyasına damgasını vuran rekabetin iki aktörü Steve Jobs ve Bill Gates'in kızları da benzer bir neden ile gündemde. Ancak ikilinin rekabeti babalarının aksine teknoloji dünyasından ziyade spor ile alakalı

Steve Jobs ve Bill Gates'in güzel kızları rekabette
banner151

Biri dünyanın en değerli şirketi olan Apple'ı Apple yapan isimlerin başında gösterilen isim Steve Jobs... Diğer, teknoloji devi Microsoft'un kurucusu Bill Gates.

Bu iki isim teknoloji dünyasına yön vermenin dışında yaşadıkları kıyasıya rekabet ile de sıklıkla basının gündemine oturmuştu. İki teknoloji devinin kurucusunun kızları ise benzer bir rekabetin içinde.

2011 yılında kansere yenik düşen Steve Jobs'un 19 yaşındaki kızı Eve Jobs (solda) ve Bill Gates'in kızı Jennifer Gates (21), ABD'nin en prestijli eğitim kurumlarından biri olan Stanford'un gözde öğrencilerinden. Babalarının izinden giden iki öğrencinin rekabeti ise teknoloji dünyasının oldukça dışında.

Babalarının aksine kişisel bilgisayar yarışının içinde olmayan ikili okulun binicilik takımının iki gözde sporcusu. Atla engelli atlama alanında sıkı mesai yapan ikili en iyi olmak için genç yaştan beri bu alanda eğitim görüyor. Bu spor dalı ile 6 yaşında tanışan Jennifer Gates'in formunu kaybetmemek için yoğun antrenman yaptığı biliniyor. Palo Alto, Kaliforniya'da büyüyen Steve Jobs'un en küçük kızı Eve Jobs da bu spora genç yaşta gönül verdi.

İkili arasındaki rekabet aynı okulda bir araya gelmeleri ile start aldı. Halihazırda Stanford'da eğitim gören Gates, okulun binicilik takımının gözde sporcusuydu. Ancak üniversite eğitimine UCLA'da başlayan Jobs'ın daha sonra kaydını bu okula aldırması ile tatlı rekabet de start almış oldu.

Business Insider'da yer alan habere göre, ikili profesyonel olarak ilk defa Los Angelas'ta 2015'te yapılan turnuvada kozlarını paylaştı. İki teknoloji milyarderlerinin kızı en son Nisan 2016'da Miami'de gerçekleştirilen binicilik turnuvasında karşı karşıya geldi.

Aynı zamanda komşu olan Jobs ve Gates'in ABD'nin Florida eyaletinde bulunan yazlıkları birbirlerinden sadece bir sokak uzaklıkta. Gates Miami'deki yazlık evi için 2016'da 37 milyon dolar ödemiş, Jobs ailesinde olan karşı sokaktaki bina ise 15 milyon dolara satın alınmıştı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 11:52
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104