banner6

Supernova 'Meram'ını anlatacak

banner37

“Meram” ülkemizde üretilip yayına sokulan ilk Reggae albümü oldu

Supernova 'Meram'ını anlatacak
banner150 banner150 banner151

Murat OBENLER

Reggae müziğini ada ruhuyla icra etme yaklaşımıyla 2014 yılında yola çıkmış sekiz müzisyenin farklı kombinasyonlarla bir araya gelerek kurduğu "Supernova Reggaeband" ilk albümü “Meram”ı Arpej Yapım etiketiyle tüm dijital platformlarda yayına soktu.


Yaptıkları müzik türünün doğasından aldıkları ilhamla, insanların hayatına pozitif duygular katmayı ve dünyanın hızına yetişmeye çalışırken, nasıl mutlu olabileceğimize dair ipuçları vererek, müziğin iyileştirici gücüyle, sıkkın ruhları tedavi edebileceğine inanan Supernova Reggaeband, her koşulda durmaksızın üretmeye devam ediyor. Grup, insanları bir araya getirme ve dünyadan daha az korkan insanlar için müzik yapma motivasyonuyla “Meram”ını bir albümle anlatıyor.

 

Reggae müziğe Kıbrıslı yorumu

 


Derin sözlerin, pozitif melodilerle birleştiği “Meram” albümünde, dünyanın değişik yerlerinde birçok seveni bulunan Reggae müziğe Kıbrıslı yorumu katan grup dünyaya yaydığı titreşimleri bu üretimle tüm müzikseverlere hissettirmeyi hedefliyor. 


Grup, “Meram” albümündeki parçaları dinlerken müzikseverlerin hayatına, ruhuna ve aklına yeni bir pencere açmasını da diledi.

 

Ülkemizdeki ilk Reggae albümü

 


Vokalde Sonero, vokal ve gitarda Ersen Eroğul, yardımcı vokalde Beste Denizal, bas gitarda Umut Zeytin, elektro gitarda Sertunç Akdoğu, saksafonda Alper Karabacak, piyanoda Hasan Rahvancıoğlu, vurmalılarda Serhan Öncal ve son olarak akustik gitarla gruba katılan Raşit Pekmezci’den oluşan grup, bu albümle ülkemizde Reggae türünde ilk albümü de yayınlamış oldu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2017, 10:50
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110