banner6

Tanyeli: Çocuğuma bakmak için dans ettim

banner37

99 kilodan 60 kiloya kadar düşün Tanyeli, katıldığı bir programda çocukluk dönemini ve kariyerini anlattı.

Tanyeli: Çocuğuma bakmak için dans ettim
banner99

Ünlü oryantal Tanyeli, ilk evliliğini 14 yaşında yaptı ve Taylan ismini verdiği oğlu dünyaya geldi. 2014 yılında Bursalı iş insanı İlker Sinneli ile nikâh masasına oturdu. Bodrum'da aile arasında gerçekleşen törenin ardından Avustralya'da düğün yaptı.

'Dans Et Benimle', 'Turkish Belly Dances' ve 'Dansın Kraliçeleri' isimli albümleri bulunan Tanyeli, Selim Akar'a hayatını anlattı.


İşte Tanyeli'nin açıklamalarından ara başlıklar:

"Oryantal olmak istemedim, 14 yaşındaydım geçinmek, çocuğuma bakabilmek adına zorunlu olduğum için dans etmeye başladım. Bir yandan mağazada çalışıyordum. Kazandığım para yetmeyince çay bahçelerinde, düğün salonlarında dans etmeye başladım. İlk sahneye çıktığımda utanarak dans ediyordum. Çocuk yaşta anne oldum. Çocuk anne olarak çöpten bulduğum puset ile çocuğumu yanımdan ayırmıyordum."

Ortaköy Camii'ne sığındı

Evsiz kaldığımda çocuğumla Ortaköy Camii'ne sığındım. Cami hocası beni orada çaresiz görünce hemen yardım etti. Beş saat cami kapısında beklemem ilgilerini çekmiş ve oraya sığındığımı anlamışlar. Bir süre onların desteğini gördüm.

"Ebru Gündeş'in hakkını ödeyemem"

Hayatımın mihenk taşları var. Ayşegül Nadir ve Ebru Gündeş benim için çok kıymetli. Ebru Gündeş çok zor zamanında yanımda oldu. O dönemde rahmetli Nur Yerlitaş beni aradı. 'Gündeş senin hikayeni biliyor, hemen gelmen lazım' dedi. Ebru Gündeş büyük yüreğiyle yardım etti. Üç sene boyunca onun kadrosunda çalıştım. Onun sayesinde üç yıl kendi sanatımı sahnelerde icra ederek hayata tekrardan tutundum. Arkamda Ebru Gündeş gibi bir assolist desteği vardı. Hakkını ödeyemem"

Tanyeli: Çocuğuma bakmak için dans ettim

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104