banner6

Tüm Dünya Kuzey Kibris’a Akin Etti

banner37

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nin öncü oteller zinciri Merit International ile Dünya Tavla Federasyonu (WBF) iş birliğinde, dünyanın en büyük modern tavla organizasyonu olan 9. Merit Açık Uluslararası Tavla Şampiyonası Merit Park Hotel’de gerçekleştirildi. Misafir memnuniyetinin hedeflendiği dev organizasyon, tüm tavla severlerden tam not aldı.

Tüm Dünya Kuzey Kibris’a Akin Etti
banner99

WBF Genel Sekreteri Marco Fornasir ve WBF Türkiye Temsilcisi Arda Fındıkoğlu direktörlüğünde gerçekleşen turnuva, 50 ülkeden ana kategorisinde 550’nin, toplamda 600’ün üzerinde oyuncunun katılımıyla tüm rekorları alt üst ederek dev bir turnuvaya dönüştü. Katılımcı ülkeler arasında, Brezilya, Afganistan, Çin, Norveç, Slovenya, İtalya, Japonya, Bosna Hersek, Dominik Cumhuriyeti, Makao, Cebelitarık, A.B.D, Kuzey Makedonya’da vardı. 13 Kasım 2022 tarihinde finali yapılan şampiyonanın, ödül havuzunda toplanan 470 bin Euro, dereceye giren oyuncular arasında paylaşıldı. Turnuvanın şampiyonu ise Türk rakibi Serkan Koç’u yenen İsveçli Kare Aronsson oldu. Şampiyon tavlacı 57 bin Euro’luk ödülün sahibi olurken ikinci Serkan Koç 26 bin Euro ödül kazandı.

Her sene olduğu gibi özel olarak tasarlanan tavla masası ve dalış ekipmanları ile mücadele edilen su altı tavlası Wetgammon’a ilgi ve katılım oldukça yüksekti.

Dünya Tavla Federasyonu (WBF) iş birliğiyle gerçekleşen turnuva, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin uluslararası alanda tanıtımı için önemli bir etkinlik olarak gösteriliyor.

Final günü katılımcılar için özel olarak yapılan partiye katılan ve kupa kaldıran oyuncular, doyasıya eğlenip turnuvanın stresini attılar.

9. Merit Açık Uluslararası Tavla Şampiyonası’na katılan yaklaşık 600 profesyonel oyuncu ile birlikte Kuzey Kıbrıs’ta özel bir turizm hareketliliği oluştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2022, 13:23
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104