banner6

Türkiye tatili kabusa döndü! Erken arkadaşını kaybeden modelin sözleri duygulandırdı.

banner37

İngiliz televizyon yıldızı Yazmin Oukhellou ve erkek arkadaşı, tatil için Türkiye'ye geldi. İkilinin burada yaşadıkları olay ise birini hayattan koparırken diğerinde ise geri dönülmeyecek izler bıraktı.

Türkiye tatili kabusa döndü! Erken arkadaşını kaybeden modelin sözleri duygulandırdı.
banner99

İngiliz televizyonunun sevilen dizisi TOWIE(The Only Way is Essex) yıldızı Yazmin Oukhellou, geçtiğimiz yaz mevisiminde tatil için Türkiye'ye geldi. Muğla'nın Bodrum ilçesini tercih eden çift, burada oldukça eğlendiklerini ve mutlu olduklarını sosyal medyadan sık sık belirtti.

Normal başlayan bir günün ardından eğlenceye gece de devam etmek isteyen Yazmin ve Jake McLean, bir partiye katıldı. Buradaki eğlencenin ardından konutlarına dönmek üzere yola çıkan çift, birlikte son yolculuklarına çıktıklarını bilmiyordu.

10 METREDEN YERE ÇAKILDILAR

3 Temmuz günü sabah 4.30 civarında meydana gelen kazada, sola dönüşlü virajdan aşağı uçtu. 10 metre yükseklikten yere çakılan arabanın içerisinde Yazmin ağır yaralanırken Jake ise olay yerinde hayatını kaybetti.

Kazanın ardından kendine gelen Yazmin, sıkışan kolunu kendisi kırarak kendini dışarı atmaya çalıştı. Dikenli çalılıkların arasından yola çıkmayı başaran Yazmin, bir motorcuyu durdurup yardım istedi. Olay yerine gelen ekipler hemen Yazmin'e müdahalelerde bulunarak hastaneye kaldırdı.

ÜLKESİNDE SIKINTILARI DEVAM EDİYOR

Yazmin, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla hala bu kazayı atlatamadığını ve travmanın ülkesine dönmesinin ardından hala devam ettiğini söyledi.

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü'nde paylaşımlarda bulunan talihsiz yıldız, yaşadığı ruhsal sıkıntıları ve bunlarla nasıl savaştığını anlattı.

Hastane odasında iyileşme süreci devam eden Yazmin, "Geçen hafta annem, hastanede kaldığım süre boyunca babamı her gün bilgilendirmek için çektiği videoyu bana gösterdi. O sırada beni çektiğini bilmiyordum ama ne kadar ilerlediğimin farkına varmak için güzel bir detay oldu" ifadelerini kullandı.

Yaşadığı kazayı 'hayatının en berbat anı' olarak tanımlayan Yazmin, "Ruhsal, duygusal ve fiziksel olarak hayatımda yaşadığım en kötü şeydi. Bunu sadece Dünya Ruh Sağlığı Günü diye paylaşmıyorum. Bunu aynı zamanda doğru bir yaklaşım ve yardım ile her şeyi aşabileceğinizi göstermek için paylaşıyorum" diyerek takipçilerine de cesaret verdi.

"BÜYÜK KÜÇÜK FARK ETMEZ PROBLEM PROBLEMDİR"

Yazmin sözlerine şöyle devam etti:

Kazadan beri uğraştığım bir şey de insanların küçük veya aptal göründüklerini düşündüklerinden sorunlarını benimle paylaşmaktan kendilerini kötü hissettiklerini söylemeleri. Bir şey ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, sizi rahatsız ediyorsa veya üzüyorsa, bu bir problemdir ve önemlidir.

Hepinizi daha fazla konuşmaya teşvik etmek istiyorum. Daha fazla günlük tutun. Duygularınızı paylaşın ve en önemlisi, böyle hissettiğinizde sadece nefes almak için bir dakikanızı ayırın. İnanın bana bu yardımcı olacak. Her günü olabildiğince pozitif yaşamanı ve küçük şeyleri takdir etmeni istiyorum.

Kazadan beri çok berbat günler geçirdiğim oldu ama ben cesur olmaya çalışarak pozitif şeylere odaklanıyorum. Yaşadığım kötü günlerde en basit haliyle benden haber alamazsınız ama Dünya Ruh Sağlığı Günü beni yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak için beni teşvik etti.

Özet olarak: Bir daha normal hissedemeyeceğimi düşündüğüm günler oldu. Hepimiz hayatımızın belli noktalarında zorlanıyoruz. Birbirimize daha çok yardım etmeliyiz.

Bu yüzden bugün birkaç dakikanızı ayırmanızı istiyorum. Kendinizi ve zihinsel sağlığınızı düşünmenizi istiyorum. Kendine sor 'Ben gerçekten iyi miyim?' Cevabınız hayır ise veya ufak bir tereddüt bile varsa, sizi birisiyle (bir tıp uzmanı, aile, arkadaş veya yardım hattı) konuşmaya teşvik ediyorum.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104