Türkiye'nin Arsen Lüpen'i 'Cingöz Recai' yine görevde

banner37

Cesur, cömert, yakışıklı, serseri hırsızı Kenan İmirzalıoğlu canlandırıyor

banner87
Türkiye'nin Arsen Lüpen'i 'Cingöz Recai' yine görevde
banner90
banner8

Murat OBENLER

Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Haluk Bilginer, Meryem Uzerli ile Musa Uzunlar’ın oynadığı polisiye aksiyon türündeki “Cingöz Recai: Bir Efsanenin Doğuşu”  bu hafta sinemalarımızda vizyona giriyor. Korku-
 

  Gerilim türündeki “Ölüm Günün Kutlu Olsun” ve Çin yapımı animasyon filmi “Büyülü Kanatlar” da bu haftanın yeni filmlerinden.


Sinemalarda geçtiğimiz hafta, 15 Temmuz 2016 gecesinde geçen serinin son filmi “Kurtlar Vadisi: Vatan” 108 bin 439 seyirciyle zirvede yer alırken Sermiyan Midyat’ın yönettiği-oynadığı komedi “Ay Lav Yu Tuu” 79 bin 230 seyirci ile ikinci ve bilimkurgu-gerilim sinemasının önemli filmlerinden1982 tarihli ilk Blade Runner’in devamı olan “Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı”,  57 bin 299 seyirciyle üçüncü oldu.

 

Haftanın yenileri

 

Cingöz Recai’ye Onur Ünlü yorumu

 


Türkiye’de yaptığı filmlerle kendi sinema anlayışını geliştirmiş, şahsına münhasır yönetmenlerden Onur Ünlü, yazar Peyami Safa’nın unutulmaz eserini, kendine has yorumuyla sinemaseverlerle buluşturuyor.


Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Haluk Bilginer, Meryem Uzerli ile Musa Uzunlar’ın oynadığı polisiye aksiyon türündeki “Cingöz Recai: Bir Efsanenin Doğuşu” ünlülerden oluşan kadrosuyla da dikkat çekiyor.


İyiliksever hırsız Cingöz Recai yıllar sonra yeni bir soygun için ekibiyle sahalara döner. Soygunu kendi ekibiyle yapmaz, karanlık bir çeteye dahil olur ve bir teknoloji dehasının evini soymak için kılıktan kılığa, oyundan oyuna geçerek, kimsenin bilmediği gerçek hedefine yaklaşmaya başlar. Yıllardır aradığı, kin güttüğü Hayalet, artık ona nefesi kadar yakındır, tabi ki belalısı Baş Komiser Mehmet Rıza da peşindedir.

 

 

Bu kez doğum günü değil, ölüm günü kutlamasındayız

 


Christopher Landon’un yönettiği ve Jessica Rothe, Israel Broussard, Ruby Modine ile Rachel Matthews’in oynadığı korku-gerilim türündeki “Ölüm Günün Kutlu Olsun” (Happy Death Day) bu türden hoşlananlara güzel bir alternatif oluşturuyor.


Tree bencil biridir. Doğum gününün sabahında Carter’ın yatağında uyanır ve o günün sıra dışı bir gün olduğunun farkına varır, hemen sıradan öğrenci rutinine girer. Ama bahçedeki tipik bir eylemciden, Gregory ile yaptığı kaçamaklara kadar her şeyi yaşarken o günü daha önce yaşamış olduğu duygusuna kapılır. Tree, bu tuhaf gün sonunda maskeli bir yabancı tarafından öldürülür ve olaylar iyice karışır.

 

 

Kurt Kral’a karşı ateşböceği ve robot güç birliği yapıyor

 


Yönetmen Deng Weifeng’in Çin yapımı animasyon filmi “Büyülü Kanatlar” ufak izleyicileri ateşböceği Dindin’in arkadaşlarıyla birlikte yaşadıkları ormandaki maceralarına götürecek.

Ateşböceği Dindin arkadaşlarıyla birlikte güzel bir ormanda yaşamaktadır. Arkadaşları geceleri yollarını aydınlatabildiği için Dindin’e çok güvenir. Bir gün Dünya’da araştırma yapmak için ormana gelen küçük uzay gemisindeki robot, yüksek teknoloji ürünü araçları sayesinde çıkardığı ışıklarla herkesi büyüler. Robot yüzünden arkadaşlarının gözünden düşen Dindin çareyi ormandan ayrılmakta bulur. Ancak kötü kalpli Kurt Kral ve adamları köylerine saldırdığında, Dindin robotla güçlerini birleştirerek arkadaşlarını kurtarmanın yollarını arayacaktır.

 

 

 

 

Vizyonda öne çıkan

 

“Kurtlar Vadisi: Vatan” 2. kez zirvede

 


Serdar Akar’ın yönettiği, hikayesini filmin başrol oyuncusu olan Necati Şaşmaz’ın yazdığı ve Necati Şaşmaz, Sinem Uslu, Cahit Kayaoğlu ile Erhan Ufak’ın oynadığı aksiyon-gerilim-savaş filmi “Kurtlar Vadisi: Vatan” ikinci haftasında da seyircilerin en çok ilgi gösterdiği film oldu ve 108 bin 439 kişi ile gişenin zirvesinde yer aldı. Kuzey Irak’ta operasyon yapan Polat Alemdar ve ekibini bir sürpriz beklemektedir. Ele geçirilen Türkiye haritasında askeri birlikler ve özel harekât merkezleri gibi stratejik önemi olan onlarca hedefin yanı sıra sınırdaki bir nokta da işaretlenmiştir: Yalavuz… Asırlardır Türkiye toprağını işgal etmek için fırsat bekleyen düşman, koca bir orduyla sınıra dayanmış, darbeden gelecek haberi beklemektedirler.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75