Vlada Kraner'in 'önceliği okul'

banner37

Ülkemizde “Güzellikleri Yaşa ve Yaşat” temasıyla düzenlenilen Miss Kuzey Kıbrıs 2017 yarışmada ikinci olan Vlada Kraner, KIBRIS Medya Grubu’na kariyeri hakkında açıklamalar yaptı.

Vlada Kraner'in 'önceliği okul'
banner90
banner99

Cüneyt ŞEN

“Miss Kuzey Kıbrıs” yarışmasına katılma kararını nasıl aldın?

Yarışmaya geçen seneden katılmayı düşünüyordum, ama cesaretimi bir türlü toparlayamamıştım. Bu sene bütün cesaretimi toparlayıp katılmaya karar verdim. Kendim çok istiyordum zaten Günkut ailesi ile tanıştıktan sonra güvenilir insanlar olduğunu anladım ve katıldım.

Peki, Yarışma nasıl geçti?

Çok fazla yoğun geçti, çok güzeldi fakat yoğunluk çok daha fazlaydı. Kamp süresinde hiç boş kalmadık. Sürekli dans çalışmaları, yürüyüş çalışması, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ziyaretleri, sürekli davetler olduğu için hiç boş kalmadık.

Yarışma sonrası neler oldu? Hayatında neler değişti?

Daha çok kendimde değişiklikler oldu, hayatımda demeyelim ama kendime özgüvenim arttı. Büyük, iyi insanlarla tanıştım. Günkut ailesi ile daha çok yakın olduk daha içli dışlı olduk.

Şu anda neler yapıyorsun?

banner134
Tabi ki okulum var. Okula, eğitimime yoğunlaştım. Önceliğim şimdilik okul ama yine de temsiliyet olursa KKTC’yi temsil etmem gerekirse seve seve katılırım.

İlerisi için neler düşünüyorsun?

Zaten Günkut Ajans ile 5 yıllık bir sözleşmemiz var. Şimdilik bu ajansa bağlıyım, tabi ki de bu ajansa bağlı kalmayı da düşünüyorum. Kıbrıs’ta kaldığım sürece Günkut Ajans’da devam edeceğim.

Yurt dışı düşüncelerin var mı?

Yurt dışı düşüncelerim mankenlik değil de eğitim için olursa düşünürüm. Mankenlik Kıbrıs’ta sadece.

Ülkemizdeki modellik/mankenlik hakkında ne düşünüyorsun?

Kıbrıs’taki modellik ve mankenlik yakın geçmişimize kadar hiç gelişmemişti. Hâlâ daha çok gelişmiş sayılmaz. Günkut Ajans sayesinde gelişmeye başladı, daha çok gelişecek gibi geliyor bana.

Çünkü Kıbrıs’ta insanlarda ön yargı var mankenlikle ilgili. Özellikle erkek mankenler konusunda. “Erkekler mankenlik mi yapar” gibisinden çok fazla ön yargı görüyorum. Bu yüzden Avrupa ülkelerinden biraz geriyiz. İnsanların ön yargılarını kırma yolunda ilerleyeceğiz.

Yarışmadan sonra her hangi bir organizasyonda yer aldın mı? Veya temsiliyet aldın mı?

Temsiliyet konusu oldu, Malezya’da “Miss Turizm Of The World” yarışması olacaktı. Maalesef ben eğitim yüzünden katılamayacağım ama başka bir arkadaş katılacak. Yine’de öyle bir şansım olursa Kıbrıs’ı temsil etmem gerekirse gideceğim.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75