banner6

Yeni filmi, mültecileri anlatacak

banner37

Hülya Koçyiğit, Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü’nün etkinliğinde, yeni çalışmalarından bahsetti

Yeni filmi, mültecileri anlatacak
banner151 banner143

Sanatçı Hülya Koçyiğit, mültecileri konu edinen yeni bir sinema filmi üzerinde çalıştığını açıkladı. Koçyiğit, mülteci konusunun dünyanın şu andaki en önemli sorunlarından biri olduğunu kaydetti.

   Koçyiğit, Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü’nün düzenlediği “Türk Sineması Günleri” etkinliği kapsamında Yakın Doğu Üniversitesi’nde sevenleriyle bir araya geldi.
   Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Hüseyin Şahin, Hülya Koçyiğit’in ödüllü filmlerinden “Susuz Yaz”, “Derman” ve “Kurbağalar” filmlerinin gösteriminin ardından, Hülya Koçyiğit ile söyleşi yapıldığını belirtti. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen, moderatörlüğünü İletişim Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Fevzi Kasap’ın yaptığı söyleşide, katılımcılar Hülya Koçyiğit’e Türk sineması ile ilgili sorular yöneltti. Koçyiğit, Türk sineması ve yaşamından anıları hayranlarıyla paylaştı.
   Hüseyin Şahin, Hülya Koçyiğit’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Koçyiğit’in filmlerinin yaşamdan kesitler sunduğunu, bizzat kendi çevresindeki gözlemleriyle bunu tecrübe ettiğini belirterek, Türk sinemasının bu bağlamdaki önemine vurgu yaptı.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 10:17
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104