‘Zen Pırlanta’, City Mall’da hizmette

banner37

Küçükuncular Group, Ek Aksesuar ve Simit Dünyası mağazalarının ardından City Mall AVM’de üçüncü mağazasını açtı

‘Zen Pırlanta’, City Mall’da hizmette
banner90
banner8

Kıbrıs’ın alışveriş ve eğlence merkezlerinden biri olan Mağusa’da hizmet veren City Mall AVM’de Ek Aksesuar, Simit Dünyası mağazalarıyla başarılı bir iş grafiği yürüten Küçükuncular Group, ‘Zen Pırlanta’yla merkezdeki üçüncü mağazasını açtı.


Açılışta konuşma yapan Küçükuncular Grubu Direktörü ve Zen Diamond KKTC Distribütörü Erdinç Küçükuncular, “KKTC'de AVM olur mu?” sorusunun hep merak konusu olduğunu ancak Tarımer ailesinin risk alarak bunun olabileceğini herkese gösterdiğini söyledi.


Küçükuncular, “Sadece göstermekle kalmadı, bizleri de işimize dört elle sarılmamız için motive etti. Bu nedenle, Simit Dünyası ve EK markamızın ardından, dünya markası ile üçüncü mağazamızı açtık” dedi. Gerçekleşen açılışı iki açıdan önemsediğini ifade eden Küçükuncular, birincisinin Tarımer ailesinin emeğinin boşa çıkmadığını göstermek ve ikincisinin de ülke ekonomisinin gelişimi için açılışı önemsediğini iletti.

“Hepimiz elimizi taşın altına koyacağız”

Küçükuncular, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Ülke ekonomilerinde inişli çıkışlı zamanlar vardır. Toplum yaşamında, iş insanlarının yatırım gücü yanında, yatırım cesaretinin de büyük önemi vardır. Siz bir yatırım yaparsınız, o yatırım yeni insanlara iş imkânı olur, kamu maliyesi için vergiye döner. Güçlü kamu maliyesi, her toplumsal krizin üstesinden gelir.


Her açılışımda söyledim, yine söyleyeceğim. Bu ülkeye vergi vermeyi önemsiyorum. İstihdam yaratmayı önemsiyorum. Çünkü benim ailemin aidiyeti bu topraklar.

banner134

Bu topraklarda, güçlü bir aile yapımızın yanında, güçlü istihdam ve vergi veren bir şirket yapımızı da ekledik. KKTC, izolasyon altındadır ve zorluğun üstesinden gelmek büyük emek ister.


Geleceğiz, yardımlaşarak geleceğiz, dayanışarak geleceğiz, paylaşarak geleceğiz, el ele vererek geleceğiz ama hep birlikte geleceğiz. Hepimiz elimizi taşın altına koyacağız.


Hayalim, ambargoların kalktığı, Ercan'a Geçitkale'ye yolcu, kargo uçaklarının geldiği, dünyadaki iş insan ile eşit şartlarda mücadele ettiğimiz bir düzendir. Ama kısa vadede bunun olmayacağını biliyorum. Bu açığı kapatmak için, ülkedeki iş insanı daha çok çalışmak zorundadır.


Kamu, zaman zaman işimizi zorlaştırıyor. Anlatmak için canımızı yiyoruz. Haksızlığa uğradığımız da oluyor. Pes mi edeceğiz? Hayır etmeyeceğiz.


Biliyoruz ki, bu ülke ekonomisinin yerli yatırımcıya, yatırımcıya ihtiyacı vardır. Bunu bir ilke gibi kabullenmiş bulunan birisiyim. Şahsım adına, hem çalışanıma, hep de toplumuma karşı sorumluluğumun farkındayım.

Daha çok çalışacağız ve bundan gocunmayacağız.


İş dünyası, bu ülkede düşman değildir. Hepimize, her yatırımcıya devletten vergi çalan, kazanan ama vermeyen diye bakmak, iş dünyasının şahsına değil, bu ülkenin temeline ihanettir. Aksine, daha fazla yatırım için, daha fazla istihdam için hepimizin cesaretlendirilmesi gerekmektedir. Biz zaten bu ülkeyi seviyoruz. Kovsalar gitmeyiz, sövseler gücenmeyiz. Aidiyetimiz bu topraklar. Bu topraklarda ailemizle kök saldık.


Bu topraklarda kök salmayı hedef edinenlere düşen görevler vardır. Biz de, bu ülke yasalarına, bu ülkedeki düzeni saygı içerisinde bize düşen görevi yapmaya devam edeceğiz.


Kazanacağız, vergimizi vereceğiz, ama yeni yatırımlarla istihdam yapmaya da devam edeceğiz, bu da bizi mutlu etmemeli, tek başına etmeyecek. Bu ülkede, yardım bekleyen, yardımlaşma bekleyen onlarca insan, aile, topluluk vardır. Onların da yanında olacağız.


Küçükuncular Şirketler Grubu Direktörü olarak, bu anlayış, benden çocuklarıma da miras kalacak.

Önce ülkemiz, bu duygu ve düşüncelerle, City Mall AVM'de üçüncü markamızı, bir dünya markası olan ZEN ile taçlandırmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Tarımer ailesi, bizim için bir iş ortağından ziyade artık başarıyı birlikte kovaladığımız aile dostlarımızdır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75