Ziynet Sali'den 'Hellim' şarkısı yapmasını istedi

banner37

25. Uluslararası Adana Film Festivali etkinlikleri kapsamında, 25. yıla özel verilen Emek Ödülleri sahiplerini buldu… Adana Belediye Başkanı’nın Kıbrıslı sanatçıdan talebi ise dikkat çekti

Ziynet Sali'den 'Hellim' şarkısı yapmasını istedi

Murat OBENLER

25. Uluslararası Adana Film Festivali etkinlikleri kapsamında, 25. yıla özel verilen Emek Ödülleri sahiplerini buldu.


Kıbrıslı sanatçı Ziynet Sali’nin sahne aldığı gecede, Adana Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile sanatçı arasında “karpuz-hellim” sohbeti geçti. Başkan Sözlü, Ziynet Sali’den “Hellim”le ilgili şarkı yapmasını istedi. Sali de isteği kırmayıp şarkıyı yapacağını söyledi.


Kendi orkestrasıyla gecede sahneye çıkan Sali’ye gitarda Kıbrıslı sanatçı Erkan Erzurumlu eşlik etti.


Oyuncu Yakup Yavru'nun kalp krizi geçirip vefat etmesi nedeniyle geçtiğimiz akşama ertelenen 25. Yıl Gala Gecesi'nin sunuculuğunu Çiğdem Tunç yaptı. 1995 yılında yapılan 9. Adana Film Festivali'nde, en iyi film dalında Altın Koza ödülüne layık görülen ancak yurt dışında olması nedeniyle ödülünü alamayan "Soğuk Geceler" filminin yapımcısı Kadir Sözen'e, o yıl kazandığı ödülü, Yılmaz Güney'in eşi Fatoş Güney verdi.


Daha sonra sanata gönül vermiş kişilere takdim edilecek Emek Ödülleri'nde, ilk olarak sahneye, vefat eden Yakup Yavru'nun ödülü getirildi. Yavru'nun ödülü kürsüye konularak uzun süre ayakta alkışlandı.

  Adana Vali Yardımcısı Mustafa Aydın ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar tarafından takdim edilen Emek Ödülleri'nde, oyuncular Yusuf Sezgin, Süleyman Turan, Selma Güneri, Arif Keskiner, Gülsen Tuncer tarafından sinemaya yıllardır emek vermiş oyuncular Hasan Yıldız, Yılmaz Terzioğlu, Yavuz Karataş, Salih Eskicioğlu, Oktay Yavuz, Coşkun Göğen, Sönmez Yıkılmaz, İhsan Gedik, Ali Güney, Mehmet Yüksel, Zülfikar Öner, Ertan Güntav, Engin Aksu ile set amiri Yusuf Özel ve film makinistleri Bahri Kırmızıay ile Sabri Şenevi ödül aldı.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER