Ocak parladı

  Türk Ocağı deplasmanda ligdeki bire bir rakiplerinden Gönyeli’yi mağlup ederek altın değerinde üç puanı hanesine yazdı. Karşılaşma boyunca Gönyeli karşısında daha üstün olan Türk Ocağı arzu ettiği böyle güzel bir sonuçtan oldukça mutlu bir şekilde sahadan ayrıldı. İki takımın golcüleri dünkü maçta iş başında idi. Türk Ocağı’nda Remzi ile Gönyeli’den John Okoli takımları adına sahada güzel işler yaparken attıkları 2’şer golle öne çıkan isimler oldular.

   Karşılaşmanın ilk devresinde tek golün dışında gelişen ataklar çok etkisiz olunca iki takım da başka gol atamadı. İkinci yarıda ise iki takım da daha ofansif bir futbol anlayışını gösterdi ve bu yarıda tam 4 gol izledik. Ligin ilk devresinde topladığı puanlarla oldukça başarılı bir performans sergileyerek tahminleri yanıltarak kendisinden böyle bir çıkışı beklemeyenleri şaşırtan Gönyeli son haftalarda puan kayıpları ile taraftarlarını üzmeye devam ediyor. Play-out oynamaz dedirten Gönyeli’deki bu düşüşün devamı halinde durumun oldukça zor olabileceğini düşünüyorum.

   Türk Ocağı ise bir ileri bir geri vites ile götürdüğü ligde alınan bu galibiyet kendilerine büyük moral olacak. Bundan sonraki haftalarda oynayacağı maçlarda alt sıralarda yer alan takımlarla karşılaşacağını düşünürsek onlar için bu avantaj olarak görülebilir. Bu takımlar arasında Girne Halk Evi ve Gençler Birliği’nin de bulunduğunu hesaba katarsak ve işler umdukları gibi olursa play-out dışında kalma şansları oldukça yüksek gibi duruyor. Gönyeli karşısında izlediğim Türk Ocağı’nı daha arzulu ve istekli gördüm. Zaten kadro olarak iyi bir durumda bulunan Girne temsilcisinin tüm olumlu etkenlerin bir araya gelmesi ile bu yerlerde fazla durmaması gerekiyor. Dünkü maçta ikinci devredeki oyunu ile parlayan Ocak’ın aldığı galibiyet hakları idi.

YORUM EKLE