Ocak seriye bağladı

Sezona son yılların en güzel başlangıcını yapan ve kayıpsız bir şekilde yoluna devam eden Türk Ocağı, saha zemininin sentetik olması nedeni ile endişe içinde gittiği Karaoğlanoğlu Orhan Dural Stadı’nda galibiyet serisini devam ettirdi. Merit Alsancak Yeşilova karşılaşmaya iyi başlamış olmasına karşın 30. dakikadan sonra oyundan düşmesin faturasını ağır ödedi.


Hafta arasında Toygar Davulcu ile yollarını ayırdıktan sonra bu karşılaşmaya Gökhan Güvensoy’un takımın başında çıkması Yeşilova’yı çok etkilemediğini gördük. Mağlup olmalarına rağmen puan veya puanlar ile sahadan ayrılmaları mümkün olabilirdi. Bir kere sentetik zeminde futbol oynamak oyuncular için oldukça zor oldu. Buna havanın sıcaklığını da eklersek, sahadaki mücadeleyi tatminkar bulduğumu söyleyebilirim. Türk Ocağı’nda sakatlığı nedeni ile Ali Özbahar ve yabancı oyuncusu Quincy yoktu. Yeşilova’da ise Burak cezası nedeni ile oynamadı. Ev sahibi ekibin tempolu oyunu ilk anlarda Türk Ocağı kalesinde etkili olmaya başladı. Hatta bu süre içerisinde deplasman ekibinin kendi yarı alanından çıkamadığını gördük. Yeşilova kaleci Cenk’in hatalı çıkışından Mbah’ın golü ile öne geçti. Bundan sonra da atakları vardı. Futbolda atamazsan, fırsatları değerlendiremezsen kaybetmek çok zor olmaz. Nitekim yediği golde hatası olan Cenk, o kadar isabetli bir uzun top atarak Bilal’e asist yaptı ki görülmeye değerdi. Bu yenen golde bu kez İrfan hatalı idi kalesini boşaltmanın cezasını yediği golle çekti.


Devre arasına bu golle giren Türk Ocağı ikinci devreye moralli başladı. Bu dakikalarda Türk Ocağı ve Yeşilova karşılıklı pozisyonlar buldu. Ev sahibi ekipte özellikle Mbah etkili olmaya çalıştı. Fakat topla çok fazla oynamaları, şut atma konusunda yaşanan kararsızlıklar golü bulmalarını önledi. Türk Ocağı ise Oha ve genç Cevdet ile etkili olmaya çalıştı. Bu iki oyuncuya Remzi’yi de ekleyebiliriz. Neticede son haftaların başarılı genç ismi Cevdet uzaktan çok güzel bir vuruşla takımına üç puan kazandıran isim oldu. Karşılaşma sonunda yaşanan gerginlik konusunda ise bir şey söyleyebilirim. Yenmek ve yenilmeyi kabul etmemiz gerekiyor. Beşte beş yapan bir takımın oyuncularının maç sonu yaşadığı sevinci çok görmememiz gerekiyor. Ben tahrik edici bir sevinç görmedim fakat eğer böyle bir durum varsa bunu yapan kişiyi uyarmak karşı tarafa düşmez, ilgili kulüp yetkilileri cezasını verir. Fakat M. Alsancak Yeşilova takımının da oyun olarak yenilgiyi hak edecek bir oyun oynamadığını düşünerek, galip gelen tarafın sevinci fazla görebilir. Bunları önlemek kulüp yöneticilerinin en başlı görevleri arasındadır, hatırlatmak istiyorum.

YORUM EKLE

banner75