Oscar'ın galibi 'Suyun Sesi' sinemalarda

Guillermo del Toro’nun 4 Oscarlı filmi ülkemizde vizyona giriyor

Oscar’ın galibi “Suyun Sesi” sinemalarda

Murat OBENLER

Guillermo del Toro’nun yönettiği fantastik, romantik dram “Suyun Sesi” Oscar ödül töreninde En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödülleri de dahil 4 Oscar heykelciği kazandıktan sonra ülkemizde vizyona giriyor.

Öte yandan geçtiğimiz hafta Selçuk Aydemir’in yönettiği ve Murat Cemcir, Ahmet Kural, Suzan Aksoy ile Cengiz Bozkurt’un oynadığı komedi “Ailecek Şaşkınız” 680 bin 409 seyirciyle birinci, Bora Egemen’in yönettiği ve Kıvanç Tatlıtuğ, Büşra Develi, Yücel Erten ile Alihan Türkdemir’in oynadığı dram “Hadi Be Oğlum” 92 bin 354 seyirciyle ikinci ve Ryan Coogler’in yönettiği, Chadwick Boseman’ın başrolü oynadığı aksiyon, bilimkurgu, macera ve fantastik türlerini bir araya getiren “Black Panther”, 67 bin 794 seyirciyle üçüncü oldu.

HAFTANIN YENİLERİ

“Aşk ve Sevgi” de bir soğuk savaş taktiği midir?

Justin Haythe’nin yönettiği ve Jenifer Lawrence, Joel Edgerton, Matthias Shoenearts, Charlotte Rampling ile Jeremy Irons’ın oynadığı gerilim dolu casusluk filmi “Kızıl Serçe (Red Sparrow)” iki genç ajan arasındaki ilişki üzerinden anlatılan sert bir Soğuk Savaş mücadelesini beyazperdeye getiriyor.

Hayatta annesinden ve baleden başka tutkusu olmayan Dominika Egorova geçirdiği bir kaza sonucu baleye veda etmek zorunda kalmıştır Gelecek planları bir anda tuzla buz olan genç kadın, onun gibi üstün yetenekli gençlere bedenlerini ve zihinlerini bir silah olarak kullanmayı öğreten gizli istihbarat örgütü Sparrow School'a katılır. Dominika, Rus güvenlik servisinde eğitimli bir baştan çıkarıcı olan “Serçe” olma isteği üzerine eğitilir. Dominika vücudunu bir silah olarak kullanmayı öğrenir bu onun, programın en güçlülerinden biri olarak yükselmesine sebep olur. İlk hedefi ajansın Rus istihbarat alanına en hassas nüfuzunu sağlayan CIA yetkilisi Nate Nash’dir. İki genç görevli kariyerlerini, bağlılıklarını ve her iki ülkenin güvenliğini tehdit eden bir aldatmacaya düşerler.

***

Farklılıklarımıza rağmen iyi bir bağ kurabilmek önemli

Guillermo del Toro’nun yönettiği ve Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins ile Doug Jones’un oynadığı fantastik romantik dram “Suyun Sesi (The Shape of Water)” Oscar ödül töreninde En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödülleri de dahil 4 Oscar heykelciği kazandıktan sonra ülkemizde vizyona giriyor.

Gizli ve yüksek güvenlikli bir devlet laboratuarında temizlikçi olarak görev yapmakta olan ve konuşma engelli olan Elisa, iş arkadaşı Zelda ile devletin yaptığı gizli bir deneyi keşfeder ve suda hapsedilen insansı bir yaratığı acımasız deneyden kurtarmaya çalışırlar. Bu çok gizemli yaratık sadece karanlık, sulu derinliklerden çekilmenin ötesinde, suyun temel özelliklerine sahip gibidir. Gördüğü her insanın psişik çizgilerini alıp, saldırganlığı ve acımasız sevgiyi yansıtabilmektedir.

***

VİZYONDA ÖNE ÇIKAN

Bu hafta “Ailecek Şaşkınız”la güldük

Selçuk Aydemir’in yönettiği ve Murat Cemcir, Ahmet Kural, Suzan Aksoy ile Cengiz Bozkurt’un oynadığı komedi “Ailecek Şaşkınız” 680 bin 409 seyirciyle gişeye müthiş bir giriş yapmış oldu.

Babasının şirketinin başına geçerek CEO’luk görevini üstlenen Ferhat şımarık bir adamdır. Sağ kolu ise onun çocukluk arkadaşı, şirketin finans müdürü Gökhan’dır. Günün birinde yemeğe gittikleri bir restoranda, restoran sahibinin kızı Elif’e gönlünü kaptıran Ferhat, deliler gibi aşık olur. Ancak Elif saf bir genç kız değildir. Üstün hizmetlerle dolu kariyeri, sert karakteri ve kıvrak zekası, Ferhat’ı hayli zorlayacaktır.

YORUM EKLE

banner75