banner6

Çavuşoğlu: Mesuliyeti maalesef bizim üreticide

banner37

“Izgarella” adı altında Türkiye’de satışa sunulan hellimle ilgili konuşan Tarım Bakanı Nazım Çavuşoğlu, KKTC’deki üreticinin, Türkiye’de farklı isimlerle imalathane açtığını, Türkiye’den ortaklar edindiğini ifade ederek, “İşi öğrenenler de bu markaları açmışlardır. Mesuliyet maalesef bizim arkadaşlardadır” ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu: Mesuliyeti maalesef bizim üreticide
banner8

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda konuşan Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Milletvekili Zeki Çeler, Türkiye’de satışa sunulan “Izgarella” isimli hellimle ilgili, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na “buna karşı bir mücadelemiz var mı?” sorusunu sordu.

Bakan Çavuşoğlu ise hellimin tesciliyle ilgili gerekli mücadelenin hem imalatçılar hem de Sanayi Odası tarafından verildiğini belirterek, “Hellimi, Türkiye’deki firmaların o coğrafyada patlattığı sanılıyor. Ancak Türkiye’de, bu maskara isimlerle bu hellimi üreten, bizim firmalarımızdır, bizleriz” dedi.

banner134

Çavuşoğlu, KKTC’deki üreticinin, Türkiye’de farklı isimlerle imalathane açtığını, Türkiye’den ortaklar edindiğini ifade ederek, “İşi öğrenenler de bu markaları açmışlardır. Mesuliyet maalesef bizim arkadaşlardadır” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104