Erhürman, Meclis Genel Kurulunda Kıbrıs sorunundaki gelişmeleri ele aldı

banner37

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, UBP’li vekillerin haksız bir şekilde Mustafa Akıncı döneminde Cumhurbaşkanını meclisi bilgilendirmemekle suçladıklarını ama Ersin Tatar’ın 5’li konferansın sıcağı sıcağına şu günlerinde henüz parti başkanları ile bile bir araya gelmediğini söyledi...

Erhürman, Meclis Genel Kurulunda Kıbrıs sorunundaki gelişmeleri ele aldı
banner90
banner8

Ana muhalefet lideri Tufan Erhürman, Meclis Genel Kurulunda Kıbrıs sorunundaki gelişmeleri ele alarak Ersin Tatar'ı eleştirdiği bir konuşma yaptı...

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, UBP’li vekillerin haksız bir şekilde Mustafa Akıncı döneminde Cumhurbaşkanını meclisi bilgilendirmemekle suçladıklarını ama Ersin Tatar’ın 5’li konferansın sıcağı sıcağına şu günlerinde henüz parti başkanları ile bile bir araya gelmediğini söyledi.

Genel Kurulda konuşan Tufan Erhüman şöyle konuştu:

“Mecliste çok ilginç günler yaşıyoruz ama bu durum meclisle sınırlı değil… Yeni yönetsel bir zihniyetle karşı karşıyayız ve bunun tezahürlerini her yerde görüyoruz. Mustafa Akıncı’nın Cumhurbaşkanı olduğu dönemde mecliste çok sayıda UBP’li vekiller defalarca ve düzenli olarak bu kürsüden meclisi yeterince meclisi bilgilendirmediğinden yakındılar… O dönemin Cumhurbaşkanı parti başkanlarını çağırıp bilgi vermesine rağmen bu şikayetler sürmüştü ve meclise de bilgi vermeli diyorlardı… Şimdi Şubat’ta 5+1 konferans gündemi var ve sayın Tatar’ın yaptığı açıklamalarda da bizim de bu toplantıyı çok istediğimize yönelik söylemleri de var…”

TATAR ÇOK MU MEŞGUL ACABA? ALLAH'A ŞÜKÜR SOSYAL MEDYADA HER GÜN FOTOĞRAFLARINI GÖRÜYORUZ”

“Cumhurbaşkanlığı seçimi tamamlandı Ocak ayının ortasına geldik: Lute’la görüşülüyor… Bırakın meclisi, parti başkanlarıyla tek kez buluşmuş değil Sayın Tatar! Çok mu meşgul acaba? Allaha şükür sosyal medyada her gün fotoğraflarını görüyoruz… Oradan bile hatta Kıbrıs sorunu, konusu hakkında ifadelerini de görüyoruz. Ama meclis, parti başkanları? Şimdi Allah aşkına bunların hepsi normal mi? Basında da bir sürü öneriler var konuşulan yansıyan… Mesela Maraş’a karşılık Ercan’a ilişkin konu, öneri var. Bunlarla da ilgili bir bilgilendirme yok. Gerçekten inanılır gibi değil…” ifadelerini kullandı.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75