İncirli, UBP Kurultayına ilişkin paylaşım yaptı

banner37

İncirli, UBP Kurultayına ilişkin paylaşım yaptı
banner90
banner99

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Sıla Usar İncirli, sosyal medya üzerinden Ulusal Birlik Partisi’nin bugün gerçekleşen 12’nci Olağanüstü Kurultay’ına dikkat çekerek paylaşımda bulundu

İşte o paylaşım; 

“NE YAPTIĞINIZI SANIYORSUNUZ?

banner134
Geçtiğimiz günlerde Ulusal Birlik Partisi’nin başkan seçmek üzere tamamlayamadığı kurultayı hem kendi parti içi hem de ülkemiz  demokrasisine zarar vermiştir. UBP’yi kendi başkanını demokratik yöntemlerle seçemeyen bir siyasi parti durumuna düşürmekle kalmamış, 42. Hükümet’i kurma çalışmalarını da olumsuz yönde etkilemiştir.

Bugün UBP yarım kalan kurultayını tamamlamak için ‘koşullu’ olarak toplandı. Kurultayın koşulu tek başkan adayının olmasıydı. Bu konuyu irdeleyecek değilim, UBP’nin kendi bileceği iştir deyip geçiyorum. Esas vurgu yapmak istediğim konu, salgının yerel bulaşla başka bir boyut aldığı, birçok yasağın ve kısıtlamanın yürürlükte olduğu içinde bulunduğumuz günlerde UBP’nin sosyal mesafeyi ihlal eden, maske takılmasının zorunlu olmadığı, kalabalık bir toplantı halinde kendine başkan seçmiş olmasıdır.

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun almış olduğu kararlar hükümetin büyük ortağı UBP yönetimi ve içinde bizzat sağlık bakanının da olduğu   bakanlar tarafından ihlal edilmiştir. Toplum Covid-19 salgınının sağlık, ekonomik, sosyal, psikolojik bedellerini öderken hükümet hiç bir şey olmamış gibi, aldıkları kararlara uymak  hep başkalarının göreviymiş gibi davranamaz. Yapılan her açıdan vahim bir hatadır ve kabul edilemez. Umarım bedeli sağlık açısından ağır olmaz.”

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2020, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75