banner6

Rogers: 'Hayat’ değil, ‘Covid’ çadırı

banner37

Lefkoşa’da kurulan “Hayat Çadırı” konusunu ele alan HP’li vekil Jale Refi Eogers, adını ‘Covid çadırı’ koysalar daha iyi olurdu” diyerek, “Bir yandan Sağlık Bakanlığı belli yerlerle ilgili kapatma kararı alırken, böyle bir şeye nasıl izin verildi, o da merak konusudur” dedi.

Rogers: 'Hayat’ değil, ‘Covid’ çadırı
banner151 banner143

   Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda konuşan Halkın Partisi (HP) Milletvekili Jale Refik Rogers, yerel bulaştaki artışa değinerek, Lefkoşa Ortaköy’de açılan “Hayat Çadırı”na dikkat çekti.

“Bir yandan yerel vaka sayısı artarken, dün Lefkoşa’da ilginç bir şey yaşandı” diyen Rogers, “Adını ‘Covid çadırı’ koysalar daha iyi olurdu” diyerek, söz konusu çadırın kurulmasına ilişkin verilen izinleri eleştirdi.

Çadır içerisinde çekilen ve sosyal mesafeye uymayan kalabalığı gösteren fotoğrafı Meclis kürsüsünde gösteren Rogers, “Bir yandan Sağlık Bakanlığı belli yerlerle ilgili kapatma kararı alırken, böyle bir şeye nasıl izin verildi, o da merak konusudur” şeklinde konuştu.

Vaka sayısının artmasının, alınan riskle alakalı olduğunu belirten HP’li vekil, “Denetim yapmadığınız noktada, vaka sayıları artar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 12:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104