Taçoy: Münhal varsa Genel Başkanlığa adayım

banner37

Hasan Taçoy: Yanlış anlaşılmasın: Münhal varsa Genel Başkanlığa adayım, partim görev verirse de Genel Sekreter olurum.

Taçoy: Münhal varsa Genel Başkanlığa adayım
banner90
banner8

Hasan Taçoy, "yanlış anlaşılmaktan" söz ederek genel başkanlığa bir münhal olması durumunda aday olacağını ifade etti... Genel Sekreterlik konusunda ise "Partim görev verirse hayır demem" diyen Hasan Taçoy bu görevi zaten yapmış olduğunu hatırlattı ve olası genel sekretere de ancak yardımcı olmayı umduğunu kaydetti.

Hasan Taçoy, Ulusal Birlik Partisi (UBP) genel başkanlığına partide "bir münhal olması" durumunda aday olacağını söyledi.

Taçoy, partisinin görevlendirmesi durumunda ise Genel Sekreterlikten kaçmayacağını kaydetti.

Katıldığı tv programında konuşan Taçoy, konu hakkında şu sözleri sarf etti;

banner134
“Aday olup olmamam bir münhal meselesi… Bunu söyledim de dün aslında... Adımız genel başkanlığa yakıştırılması nedeniyle gündem oluyor. O gün gelsin münhal olsun, olumsuz bir etki yaratmadan, partimin ve ülkemin yararına hareket edeceğim. Miletvekili seçilmek, hele UBP milletvekili olmak en özeldir. Biz bakan olmak için seçilmedik, biz mecliste halkın hakkını koruyabilmek için seçildik. Budur esas olan… Biz bu işlerin bu denli talepkar değil de halkın hakkını kazanarak bunu tartışmak istiyoruz. O gün geldiği zaman bakarız, herkesle paylaşacağız… Şimdilik bunu söylemek güç”.

Taçoy, partide Genel Sekreterliği düşünmediğini de yineledi.

"Partim görev verirse Hayır demem" diyen Hasan Taçoy bu görevi zaten yapmış olduğunu hatırlattı ve olası genel sekretere de ancak yardımcı olmayı umduğunu kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75