Tufan Erhürman:Kimin ne söylediği belli değil

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman,Kıbrıs TV ekranlarında yayınlanan Sibel Kolçak’ın Gündem Özel programına katılarak, hükümet programını eleştirdi. CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, UBP-DP-YDP hükümetinin, Ekim’e kadar gidebilecek bir hükümet olmadığını dile getirerek “Hükümet güvenoyu almadan, ülke 'allem-gallem' oldu” dedi.

Tufan Erhürman:Kimin ne söylediği belli değil
banner90
banner8

banner134
Erhürman, hükümet programında yer alan ‘vatandaşlık yasası’ ile ilgili konuşarak, halkın 10 aylık bir hükümetin kaç bin kişiyi vatandaş yapmasından korktuğunu dile getirerek halkın iradesine zarar verileceğini ifade etti.

15 yıldır burada yaşayan insanlara vatandaşlık verilmesi konusunu kendisinin savunduğunu belirten Erhürman, “Bu 'benim partiye oy verecek, buna vatandaşlık vereyim' diyerek bu halkın iradesini çarpıtmayın” dedi.

Hükümetin erken seçim hükümeti olduğuna dikkat çeken Tufan Erhürman, “Hükümet programında yazıyor… Ekim’de seçime gidilmesini bekliyoruz. Erhan Arıklı çıkıp, 'Mayıs' diyor… Diğer parti de '2021’de olabilir' diyor. Ben böyle bir şey görmedim hayatımda. Kimin ne söylediği belli değil. Ekim’e kadar gidebilecek bir hükümet değil. Güvenoyu almadan, allem galem oldu ülke” ifadelerini kullandı.

Kabineyi duyduğunda kulaklarına inanamadığını söyleyen CTP Genel Başkanı Erhürman, “Ama siz Başbakan Yardımcısı olduğunuz kabinede, bunu televizyondan mı duydunuz? Basında yazmıyor bunlar… Genel olarak bakıldığında bu haberden haberleri yokmuş, tartışacak bir şey yokmuş gibi davranıyor basın… Bugün konuşmadınız diye hatırlanmayacak sanmasın kimse… Bugün sustuysanız ileride hatırlanacaktır bu” sözlerine yer verdi.

Hükümet programında ne yapılacağının anlatılması gerektiğine vurgu yaparak, “Hiçbir şey yok. Dış talebi arttıracağım… Bravo kimsenin aklına gelmemişti!” ifadelerini kullanarak UBP-DP-YDP hükümetini eleştirdi.

“50 yaşındayım ben bu memlekette birçok meclis gördüm. Liste okunacak, 2 dakikalık iş… 2 buçuk saat geç açıldı Meclis. Dakika bir icraat bir…” ifadelerini kullanan Erhürman, “Muhalefet partisi olarak mecbur muyum senin kırgınlıklarını çekeyim? Hükümet programı 30’un üstünde yasa öngörülüyor… 2 buçuk saat kendi Milletvekilini meclise getiremiyor” dedi.

Su Temin Projesi’ndeki tamirin kim tarafından ödenmesi hususunda dün saat 24.00’de Başbakan Ersan Saner’in Meclis kürsüsünden yaptığı açıklamaya değinen Tufan Erhürman, Saner’in, “Böyle bir şey yok. Türkiye’den aktarılan parayla değil, Türkiye’nin kendisi yaptı” dediğini belirterek 10 gün sonra açıklanmasına tepki gösterdi.

Erhürman, “Türkiye’nin hibe ettiği paranın kullanılarak yapıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yanlış biliyor dediğiniz kişi, protokolü imzalayan, Türkiye’den törene katılan kişi…” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2020, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75