banner6

AKEL Genel Sekreteri Stefanu, Hristodulidis’ten Kıbrıs sorunundaki önerileri hakkında izahat istiyor

banner37

AKEL, GKRY liderinin, AB’nin Kıbrıs sorununun çözüm sürecine katılımına ilişkin önerileri ve Di Carlo’ya ne söyleme niyetinde olduğu konusunda Hristodulidis’ten izahat istedi.

AKEL Genel Sekreteri Stefanu, Hristodulidis’ten Kıbrıs sorunundaki önerileri hakkında izahat istiyor
banner90
banner99

AKEL Genel Sekreteri Stefanos Stefanu, Nikos Hristodulidis’in Kıbrıs konusunda üstlenmek istediği girişimler ve yaklaşımlar hakkında bilgilendirmek üzere Rum Ulusal Konseyi toplantıya çağırmasını önerdi.

Astra Radyosu’na konuşan Stefanu, her türlü girişimin, ayrıca AB’nin sürece katılımının, BM kararları ve BM Genel Kurulu'nun iyi niyet misyonu ve BM Güvenlik Konseyi kararları çerçevesinde olması gerektiğini ifade etti.

Stefanu, AB dış politika komiseri Federica Mogherini’nin 2017'de Crans-Montana görüşmelerinde yer aldığını hatırlattı.

Stefanos Stefanu, yapılmakta olan temas ve istişarelerin, Crans-Montana'dan sonra çıkmazdan Kıbrıs Rum tarafına sorumluluk yükleme ve Guterres'in çabayı Crans- -Montana'da bırakılan yerden tamamlamak için iki tarafa güvenmediği yönündeki açıklamaları ışığında başladığını ifade etti.

Stefanu, AKEL'in çıkmaza son vermek için, Kıbrıs sorununun nasıl yönetilmesi gerektiğine dair duruşunun çok net olduğunu, aynı zamanda çıkmazın aşılması için teşviklerin nasıl kullanılabileceğine dair de pozisyonlarının olduğunu belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104