banner6

Anastasiadis Erdoğan ile  birkaç dakikalığına bir araya geldi

banner37

Avrupa Siyasi Topluluğu Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere Prag’da bulunan Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birkaç dakikalık görüşme yaptı. O görüşme ne kadar kısa olursa olsun gündemde yerini üst sıralara oturtmaya yetti.

Anastasiadis Erdoğan ile  birkaç dakikalığına bir araya geldi
banner99

27 AB üyesi ve 17 davetli ülkeyle beraber ilk kez toplanan Avrupa Siyasi Topluluğu Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere Prag’da bulunan Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birkaç dakikalık görüşme yaptığı bildirildi.

Rum gazetesi “Kıbrıs Sorununun Zamanı Değil” başlıklı haberinde, Anastasiadis’e yakın kişilerin yaptığı açıklamaya göre, Anastasiadis’in Erdoğan’a “Kıbrıs sorununu görmenin zamanının geldiğini” söylediğini; Erdoğan’ın da "bu fikre katıldığını, ancak uygun zamanın şimdi olmadığı" yanıtını verdiğini yazdı.

Gazete, Erdoğan’ın bu yanıtla, "bir yandan Kıbrıs sorununun tartışılmasını reddetmediğini, diğer yandan ise Kıbrıs sorunuyla ilgili görüşmelerin, Türkiye açısından uygun bir zamanda yapılacağını netleştirdiğini" kaydetti.

Habere göre Güney Kıbrıs Hükümet Sözcüsü Marios Pelekanos, Anastasiadis’in zirvede yaptığı konuşmada Kıbrıs sorunu ve Türkiye’nin, Güney Kıbrıs ile Yunanistan aleyhinde devam etmekte olan “tehditlerinden” bahsettiğini söyledi.

Pelekanos, Anastasiadis’in “Barış ve Güvenlik” konulu yuvarlak masa toplantısına da katıldığını ve Güney Kıbrıs’ın, Avrupa Siyasi Topluluğu’nun oluşturulması ile istikrarın, güvenliğin ve barışın korunmasını desteklediğini söylediğini kaydetti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104