banner6

Anastasiadis'ten Türkiye'ye eleştiri

banner37

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in dün gerçekleştirilen bir açılış sırasında Türkiye’ye yönelik eleştirilerde bulunduğu belirtildi.

Anastasiadis'ten Türkiye'ye eleştiri
banner99

Rum gazetesine göre Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, BM Güvenlik Konseyi’nin 550 ve 789 sayılı kararlarını hayata geçirerek Maraş’ın yasal sahiplerine verilmesine ilişkin yorulmak bilmeyen çabalara karşın Türk uzlaşmazlığıyla karşı karşıya kalmalarından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi.  

Anastasiadis, Evagoru Jimnastik Derneği sporcuları için yaptırılan heykelin açılışındaki konuşmasında “Türk uzlaşmazlığının sonucu olarak Kıbrıs sorununa yaşayabilir, işlevsel, kabul edilebilir bir çözüm bulunamamasından” kaynaklı üzüntüsünden de bahsetti.

Anastasiadis ayrıca, “Sizi temin etmek isterim ki, Türkiye’nin kabul edilemez davranışları içerisinde bedel ödemeye çağrılacağı gün gecikmeyecek, çünkü eğer bedel ödemeye çağrılmazsa bunu ya Avrupa, Türkiye’nin tehdit savurduğu bölgedeki ülkeler, ya da Yunan adaları, Suriye, Irak, Libya, Ermenistan veya Dağlık Karabağ öder” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2023, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104