banner6

Annita Dimitriu: Kıbrıs’ın birleşmesi ve temel insanlık haklarının sağlanması için mücadeleyi bırakmayacağız

banner37

Rum Meclis Başkanı Annita Dimitriu’nun, dün Baf’ta yaptığı konuşmada, Kıbrıs’ın birleşmesi, tüm halkın temel özgürlükleri ve temel insanlık haklarının sağlanmasına ilişkin mücadeleyi hiçbir zaman bırakamayacaklarını vurguladı.

Annita Dimitriu: Kıbrıs’ın birleşmesi ve temel insanlık haklarının sağlanması için mücadeleyi bırakmayacağız
banner150

banner150

banner99

Haravgi ve diğer gazetelerde yer alan habere göre, Rum Meclis Başkanı Annita Dimitriu, Baf’ta dün düzenlenen bir anma etkinliğinde yaptığı konuşmasında “meydan okumaların bir birini takip ettiği bugünlerde, Türkiye tarafından kapalı bölge Maraş, Karpaz ve MEB’de yeni oldubittiler meydana getirilmesi çabasıyla her gün ve sürekli olarak özellikle hukuka aykırı olarak yapılmaya çalışılanlar konusunda, rahatlama ve eylemde bulunmama lüksleri olmadığını” söyledi.

Dimitriu konuşmasında, gerek Avrupa Birliği (AB) gerek de Birleşmiş Milletler (BM) düzeyinde, tüm siyasi ve diplomatik araçları kullanarak çabalarını yorulmak bilmeden ve yoğun bir şekilde sürdürmeleri gerektiğini de söyledi.

Dimitriu, her attıkları adımda uluslararası faktörü etkin hale getirmeleri ve Ankara’nın üzerinde hem fikir olunan çözüm temelinden sapmasına ilişkin yönlendirmelerini durdurmak amacıyla, Kıbrıs sorununu sürekli öne çıkarmaları gerektiğini de vurguladı.

Dimitriu, Kıbrıs’ın birleşmesi aynı zamanda tüm halkın temel özgürlükleri ve temel insanlık haklarının sağlanmasına ilişkin mücadeleyi hiçbir zaman bırakamayacaklarını da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104