banner6

Cumhurbaşkani Tatar’ın açiklamaları Rum basınında

banner37

Cumhurbaşkani Tatar’ın açiklamaları Rum basınında
banner8

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın, pazartesi günü New York’ta Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ve BM Genel Sekreteriyle gerçekleştirdiği gayri resmi üçlü görüşmenin ardından yaptığı açıklamalar bugünkü Rum gazetelerine haber oldu.
Rum Haber Kaynakları konuya “Perspektifleri Ortadan Kaldırıyor- Tatar’ın Tatlısı: Teknik Komitelerin İki Devlet Mantığında Diyaloğunu Talep Ediyor- Türk Tarafının Yedi Talebi- Tatar, Her Yerde İki Devlet Mantığında Hareket Ediyor” başlıklarıyla yer verdi.
Haber Alithia’da “Sıfır Noktasından ve Yavaş Yavaş- Ersin Tatar, New York’taki Gayri Resmi Yemeğin İçeriği ve Sonucu Konusunda Konuşkan İfşa Edici”: Haravgi’de ise “Tatar Farklı Yapılar Temelinde Güven Yaratıcı Önlemler İstiyor” başlığıyla yer aldı.
 gazete ise “Tatar’ın İki Devlet Vizyonu Amerikan Duvarına Tosladı- ABD’nin Türkiye’deki Yeni Büyükelçisi Aracılığıyla Washington’dan Ankara’ya Mesaj ” başlıklarıyla manşetten yer verdiği haberinde, ABD’nin Türkiye’deki büyükelçi adayı Jeff Flake’in, atamasının onaylanmasıyla ilgili olarak Senato’da yaptığı konuşmada “Kıbrıs’ta iki devlet çözümünün söz konusu olmadığını açıklığa kavuşturduğunu” öne sürdü.
Gazete, Flake’in kapalı bölge Maraş konusuna da değinerek, “kentin bir kısmının açılmasını istikrarı bozucu bir hareket olarak nitelendirdiğini” ekledi.

banner134

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2021, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104