banner6

DİSİ Başkanı Neofitu, ELK kongresi için Hollanda'ya gidiyor

banner37

DİSİ Başkanı Neofitu, ELK kongresi için Hollanda'ya gidiyor
banner151 banner143

DİSİ Başkanı ve Kıbrıs Rum Yönetimi Başkan adayı Averof Neofitu’nun, Avrupa Halk Partisi (ELK) Kongresi için Hollanda’nın Rotterdam şehrine gideceği belirtildi.

Fieleftheros gazetesi Neofitu’nun, DİSİ’nin, Güven Yaratıcı Önlemlerden bahseden, Kıbrıs’ta iki devlete dayalı çözümü, Türkiye’nin Maraş’taki ve Kıbrıs'ın güneyinde tek yanlı ilan ettiği “Münhasır Ekonomik Bölgesi” içerisindeki faaliyetlerini kınayan Maraş ile ilgili metninin de ele alınacağı ELK kongresine katılacağını yazdı.

Habere göre toplantı 31 Mayıs-1 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Neofitu, ELK Siyasi Büro toplantısına katılmak amacıyla bugün adadan ayrılacak. ELK Kongresi için resmi çalışmaların yarın başlayacağını, ELK Başkanlık görevi için seçim yapılacağını yazan gazete, ELK Genel Sekreterlik ve 10 temsilci için ise seçimlerin Çarşamba günü yapılacağını belirtti.

Habere göre Neofitu, Çarşamba günü ayrıca Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in de konuşma yapacağı oturuma katılacak. Neofitu temasları kapsamında Avrupalı yetkililer, komiserlerin yanı sıra devlet başkanları ve parti başkanlarıyla da bir araya gelecek.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104