banner6

Güney Kıbrıs’ta Rum göçmen evleri depreme dayanıksız olduğu için boşaltılacak

banner37

Güney Kıbrıs’ta Rum göçmenlerin ikamet ettikleri apartmanların depreme dayanıksız olduğunun ortaya çıkmasının ardından bu apartmanların 43 tanesinin yıkılmasına karar verildi.

Güney Kıbrıs’ta Rum göçmen evleri depreme dayanıksız olduğu için boşaltılacak
banner150

banner150

banner99

Alithia gazetesi: “43 Aparmanın Sakinleri Valizlerini Hazırlıyorlar” başlığı altında verdiği haberinde, Güney Kıbrıs’ta Rum göçmenlerin yaşamakta oldukları toplam 358 aparmandan 43 tanesinin onarılamayacak durumda olduğu ve yıkılmalarına karar verildiğini yazdı.

Gazete, çoğunluğu 1994 yılı öncesinde inşa edilen ve 2020 yılında hazırlanan bir raporda, 358 apartmandan 43’ünün onarımının mümkün olmadığının vurgulandığını belirtirken, Rum İçişleri Bakanlığı’nın ise söz konusu binaların sakinlerini bu ay sonuna kadar bilgilendireceğini aktardı.

Hem söz konusu 43 apartman hem de geriye kalan diğer apartman sakinleri için çeşitli teşvik planlarının da hazırlandığını vurgulayan gazete, bu kişilerin evleri yeniden yapılınca veya onarılıncaya kadar ödeyecekleri kiralar ve diğer harcamalar için devlet yardımı almalarının öngörüldüğünü de belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104