banner6

Güney’deki demir parmaklıklar Türk menşeli

banner37

Güney Kıbrıs, Kuzey’den geçtiğini öne sürdüğü mülteci akışını engellemek için sınır bölgelerine demir parmaklıklar döşedi. Ancak farklı bir detay Rum basınının manşetlerine taşındı. İddiaya göre, döşenen demir parmaklıklar Türkiye menşeli

Güney’deki demir parmaklıklar Türk menşeli
banner99

Mülteciler için kurulan demir parmaklıklar Türkiye menşeli

Güney Kıbrıs’a yönelik mülteci akının engellenmesi amacıyla Peristerona-Astromerit-Akaça ve “Avlona”  bölgelerine yerleştirilen demir parmaklıkların, Türkiye menşeli olduğu belirtildi.

Rum basını , “Nuris’in Türkiye Tarafından Mülteci Konusunun Araç Haline Getirilmesine Karşı-Made In Türkiye Demir Parmaklıklar” başlıklı haberinde, ülkedeki mülteci akınının engellenmesi için Peristerona-Astromerit-Akaça ve “Avlona” (Gayretköy) bölgesinde kurulan demir parmaklıkların Türkiye’den ithal edildiğini yazdı.

Demir parmaklıkların Yunan şirketi tarafından yerleştirildiğini yazan Rum gazetesi, demir parmaklıkların Türkiye’den ithal edildiğini, bölge sakinlerinin bunu kendi gözleriyle tespit ettiğini belirtti.

Bölge sakinlerinin, gazeteye fotoğraf gönderdiğini yazan gazete, demir parmaklıklar üzerinde “Horoz Demir” yazdığını belirtirken bunu destekleyen fotoğrafa da yer verdi.

Gazete, kimsenin yasa dışı bir şeyden söz edemeyeceğini, ancak yasa dışı olmayan bir şeyin etik olduğu anlamına da gelmediği yönünde yorum yaptı.

Haberde ülkenin söyleminin “Türkiye’nin mülteci konusunu araç haline getirdiği” olgusuna odaklandığı bir dönemde, Türkiye’yi destekleyerek bu politikaya yardımcı olunduğu da belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2022, 12:47
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104