banner6

Hristodulidis Avrupa Parlamentosu Başkanı Metsola ile görüştü

banner37

Rum başkanlık adayı olan Nikos Hristodulidis, bir yandan nabız yokluyor bir yandan da ısınma turları atıyor. Brüksel de temaslar gerçekleştiren Hristodulidis Avrupa Parlamentosu Başkanı Roberta Metsola ile görüştü

Hristodulidis Avrupa Parlamentosu Başkanı Metsola ile görüştü
banner99

Rum başkanlık adayı olan Nikos Hristodulidis’in Brüksel’de Avrupa Parlamentosu Başkanı Roberta Metsola ile görüştüğü belirtildi.

Rum basını  Hristodulidis ile Metsola arasındaki görüşmede özellikle Güney Kıbrıs’ın AB üyesi devlet olarak karşı karşıya kaldığı sorunlara vurgu yapılmasıyla Avrupa’yı ilgilendiren konuların ele alındığını yazdı.

Habere göre Hristodulidis, 2023 başkanlık seçimleri nedeniyle toplumla diyaloğundan ortaya çıkan pahalılık, mülteci, çalışma hayatı ve gençlerin sorunlarını da görüşme sırasında gündeme getirdi.

Kıbrıs sorununun da ele alındığı görüşmede Hristodulidis, AB’nin Kıbrıs sorununda, Brüksel-Ankara ilişkilerini ve Rusya’nın Ukrayna işgalinde, uluslararası toplumun toplu tepkisinin ardından, uluslararası hukuku göz önünde bulundurarak, öncü bir rol oynaması gerekliliğinden söz etti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104