banner6

Hristodulidis yabancı büyükelçilerle görüşme turuna başladı

banner37

İlk görüşme ABD Büyükelçisi ile GKRY lideri Nikos Hristodulidis bugün öğleden sonra ABD’nin Güney Kıbrıs Büyükelçisi Julie Fisher ile görüştü.

Hristodulidis yabancı büyükelçilerle görüşme turuna başladı
banner90
banner99

Görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yapan Rum Hükümet Sözcüsü Konstantinos Letimbiopotis “Cumhurbaşkanı bugün, diğer ülkelerin Büyükelçileri ile temaslarına başladı. Yunanistan Büyükelçisinin ardından, bugün de ilk görüşmesini ABD Büyükelçisi ile gerçekleştirdi.  Güney Kıbrıs ile ABD arasındaki ilişkilerin sıkılaştırılmasında Cumhurbaşkanı’nın kişisel olarak oynadığı rol iyi bilinmektedir. Bugün de ikili çok yapıcı bir toplantıda iki ülke arasındaki ilişkileri daha da güçlendirecek bazı faaliyetleri görüşme fırsatı buldu. Yakın gelecekte Cumhurbaşkanımız, tam da bu bağlamda, diğer ülkelerin büyükelçileri ile de görüşmeler yapacaktır” dedi.

Hristodulidis ile Fisher’in görüşmede hangi konuları ele aldıklarına ilişkin bir soru üzerine Rum Sözcü “Cumhurbaşkanı, Kıbrıs sorunu, yani milli meselemizle ilgili bilgilendirme yapmasının yanında ekonomi gibi diğer bazı konular da ele alındı. Önümüzdeki günlerde hem Cumhurbaşkanı hem de Dışişleri Bakanı ile yapılmaya devam edecek temaslarla hayata geçirilebilecek bazı spesifik öneriler ele alınacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104