banner6

Limasol'da dün gece yine yabancılara saldırıldı; Hristoduludis yapılan toplantı sonrası açıklamalarda bulundu: Utanç Duyuyorum

banner37

GKRY lideri Nikos Hristodulidis Rum Başkanlık Sarayı’nda saat 11:15 sıralarında başlayan ve az önce sona eren toplantının başında gazetecilere yaptığı açıklamada, dün gece Limasol’da meydana gelen olaylardan utanç duyduğunu söyledi.

Limasol'da dün gece yine yabancılara saldırıldı; Hristoduludis yapılan toplantı sonrası açıklamalarda bulundu: Utanç Duyuyorum
banner150

banner150 banner150

Toplantıda GKRY Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı Anna Kukkidi-Prokopiu, GKRY İçişleri Bakanı Konstantinos Yoannu, GKRY Hükümet Sözcüsü Konstantinos Letimbiotis, Rum Başsavcı Yardımcısı Savvas Angelidis ve Rum Polis Müdürü hazır bulundu.

Toplantının başında basın mensupları önünde sert bir üslupla konuşan Hristodulidis, dünkü olaylardan dolayı utanç duyduğunu ve bu utancın olayın sorumluları tarafından da hissedilmesi gerektiğini belirtti.

Hristodulidis konunun Düzensiz Göç ile hiçbir alakası olmadığını ifade ederek, “Sorun düzensiz göç değil ve biz bu işlere kimin karıştığını çok iyi biliyoruz. Vatandaşlarımızı koruyamıyoruz, bu ülkeye gelen turistleri koruyamıyoruz” dedi.

Şiddetli Göçmen Karşıtı Protesto Olayları Limasol'da Kontrolden Çıktı

Rum polisinin yaptığı hazırlığa rağmen, dün gece Limasol’da güvenlik bahanesiyle düzensiz göçmenlere karşı organize edilen şiddet ve terör eylemlerini önlemek mümkün olmadı.

Etkinliğe katılan kimliği belirsiz kişiler, gazetecilere küfür ederek, hatta ekipmanlarına zarar vererek niyetlerini en başından gösterdiler.

Birçoğunun başında kakuleta bulunan ve ırkçı sloganlar atan göstericiler, bölgede dolaşmakta olan yabancılara saldırmaktan çekinmedi, acımasızca sert cisimler ve Molotof kokteylleri fırlattı, çöp bidonlarını ateşe vererek, arabaları yaktı.

Atılan molotof kokteyllerinden bazıları yabancıların kaldığı bir pansiyonu hedef aldı.

Rum Polisi göz yaşartıcı gaz kullandı, ancak fanatik protestocular gece geç saatlere kadar saldırılarına devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104