banner6

Neofitu Metsola ile görüştü

banner37

Güney Kıbrıs’ın Başkan adaylarından, DİSİ Başkanı Averof Neofitu’nun Brüksel’de dün, Avrupa Parlamentosu Başkanı Roberta Metsola ile görüştüğü bildirildi.

Neofitu Metsola ile görüştü
banner99

Rum haber kaynakları, DİSİ’den yapılan açıklamaya göre Neofitu ile Metsola’nın Avrupa’yı, Avrupalı vatandaşları ve Güney Kıbrıs’ı ilgilendiren konuları görüştüklerini yazdı.

Gazete, Metsola’nın Neofitu ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada Avrupa, Avrupa Parlamentosu ve AB üyeleri için önemli zamanlardan geçildiğini kaydederken, birkaç hafta önce Güney Kıbrıs’ı ziyaret etme ve buradaki “tahrikleri” yerinde inceleme fırsatı bulmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdiğini belirtti.

Habere göre Metsola, yaptırımlar, tehditlerle mücadele, mülteci sorunu ve enerji kriziyle ilgili Avrupa’da birlik olunması gerektiğini ve kendilerinin, tehditlerle mücadele için hazır olduklarını söyledi.

Gazete, Neofitu’nun yaptığı açıklamada ise, Metsola ile Kıbrıs sorununu, düzensiz ve yasadışı mültecileri ve enerjiye dair konuları ele aldıklarını söylediğini yazdı.

Neofitu ayrıca, Metsola’nın Güney Kıbrıs’a verdiği destekten ötürü teşekkürlerini sunarak, Metsola’nın bir kez daha, birleşik Avrupa’nın bölünmüş bir Kıbrıs’a kayıtsız kalamayacağını dile getirdiğini belirtti.

Gazete, Neofitu’nun Metsola ile görüşmesinin ardından, Avrupa Komisyonu Demografi ve Demokrasiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dubravka Suica, Avrupa Gıda Güvenliği ve Sağlık Komiseri Stella Kiriakidu, Bütçe ve Yönetimden Sorumlu Komiser Johannes Hahn ve Avrupa Komisyonu’nun Göç ve Güvenlik Politikalarının Koordinasyonundan Sorumlu Başkan Yardımcısı Margaritis Scinas ile bir araya geldiğini yazdı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104