banner6

Neofitu’nun Brüksel temasları devam ediyor

banner37

Güney Kıbrıs’ın Başkan adayı ve DİSİ Başkanı Averof Neofitu’nun, birtakım temaslarda bulunmak için gittiği Brüksel’de, Avrupa Komisyonu’nun Göç ve Güvenlik Politikalarının Koordinasyonundan Sorumlu Başkan Yardımcısı Margaritis Scinas ile görüştüğü bildirildi.

Neofitu’nun Brüksel temasları devam ediyor
banner99

Fileleftheros gazetesi, Neofitu ile Schinas’ın mülteci sorununu ve enerjiyle ilgili konuları ele aldıklarını yazdı.

Habere göre Neofitu, Schinas ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Schinas’ın Avrupa’da yaptığı mükemmel çalışmalar için kendisini tebrik ettiğini; kendisiyle gurur duyduğunu ve Schinas’ın, Güney Kıbrıs’ın gerçek dostu olduğunu söyledi.

Neofitu ayrıca, Güney Kıbrıs’ın artık dayanmakta zorlandığı yasa dışı mülteci akışıyla ilgili Schinas’tan destek talep ederek, mülteci sorununun “ikinci büyük ulusal dava” olduğunu dile getirdi.

Gazete, Schinas’ın yaptığı açıklamada ise, Neoftu’nun ziyaretinin Avrupa açısından kritik bir dönemde gerçekleştiğini ve kendisiyle, Avrupa için iki dikenli konu olan mülteci sorununu ve enerjiyi görüştüklerini söylediğini yazdı.

Habere göre Schinas, mülteci sorunuyla ilgili Avrupa’ya kapsamlı bir mülteci politikası getirecek yaklaşım benimsemeye başladıklarını; enerji konusunda da herkes için çözüm olacak bir anlaşma üzerinde çalıştıklarını kaydetti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104