Nikos Hristodulidis Fransız Büyükelçisiyle görüştü

banner37

Rum Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis’in dün sabah Fransa’nın Güney Kıbrıs’taki Büyükelçisi Salina Grenet-Catalano’yla bir araya geldiği ve görüşmede Kıbrıs sorunu, Doğu Akdeniz’deki durum, AB’nin yaklaşan toplantıları aynı zamanda ikili konuların ele alındığı haber verildi.

Nikos Hristodulidis Fransız Büyükelçisiyle görüştü
banner90
banner8

Rum haber kaynaklarında yer alana habere göre, Fransız Büyükelçisi Catalano görüşmenin ardından Twitter’daki şahsi hesabından yaptığı paylaşımda, Hristodulidis’le verimli bir görüşme yaptıklarını ve Doğu Akdeniz’le ilgili konular, önümüzdeki hafta yapılacak olan AB toplantılarıyla ilgili koordinasyon, Nisan ayında Cenevre’de yapılacak gayri resmi beş taraflı konferans ve zengin bir ikili gündemi ele aldıklarını ifade etti.

Rum haber kaynakları Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in bugün Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel aynı zamanda Danimarka, Letonya, Slovakya, Slovenya ve Estonya devlet veya hükümet başkanlarının yer alacağı bir telekonferansa katılacağını ekledi.

Öte yandan başka bir haberde, Hristodulidis’in Mısır’da yayımlanan El Ahram gazetesine demeç verdiği ve demecinde Mısır ile Güney Kıbrıs arasındaki ilişkilerle ilgili bir dizi önemli konuya atıfta bulunduğu belirtildi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75