Rum Savunma Bakanı: "Türkiye’nin kışkırtıcı davranışları tehlikeli bir hava yaratıyor" 

banner37

Rum Savunma Bakanı: "Türkiye’nin kışkırtıcı davranışları tehlikeli bir hava yaratıyor" 
banner90
banner8

Rum Savunma Bakanı Charalambos Petrides, Türkiye’nin Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a yönelik kışkırtıcı açıklamalarının ve kışkırtıcı davranışlarının tehlikeli bir hava yarattığını iddia etti. 

Rum Savunma Bakanı Charalambos Petrides, Türkiye’nin Kıbrıs ve Yunanistan’a yönelik kışkırtıcı açıklamalarının ve kışkırtıcı davranışlarının tehlikeli bir hava yarattığını öne sürdü. Larnaka’nın Maroni köyünde pazar günü kayıp Vassilis Kolias’ın büstünün açılış töreninde konuşan Petrides, “Ülkemiz, şüphesiz önemli bir dönemden geçmektedir. Bu dönem, ‘özellikle Türkiye’nin kışkırtıcı davranışları, Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a karşı tamamen davranışından ve kışkırtıcı açıklamalarının yarattığı tehlikeli havayla tanımlanabilir” şeklinde konuştu. 
  

banner134
“Hükümetin Kıbrıs’ta Türk işgalini sona erdirme ve ülkeyi yeniden birleştirme çabalarıyla, yeni nesle işgal güçlerinden ve bölünmüş hatlardan kurtulmuş bir ülke bırakabiliriz” diyen Petrides, Avrupa Parlamentosu’nun resmi olarak Türkiye’nin müzakere sürecinin askıya alınmasını istediğini, uluslararası hukuka ve Deniz Hukuku’na saygı duyulması gerektiğini belirtti. 
  
Rum Savunma Bakanı Charalambos Petrides, “Kıbrıs sorununa çözüm esasının, Birleşmiş Milletler (BM) ve BM Güvenlik Konseyi kararlarına uyumlu iki bölgeli, iki toplumlu bir federasyon” olduğunu tekrarladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75