banner6

Rum Yönetimi sınır kapılarını ele alıyor

banner37

GKRY İçişleri Bakanlığı’nda, kişilerin sınır kapılarından geçişini kolaylaştıracak önlemler almak üzere ilk iç toplantının yapılması, toplantıda barikatlardaki personelin artırılması ve fazla mesai yapması konularının görüşülmesi bekleniyor.

Rum Yönetimi sınır kapılarını ele alıyor
banner150

banner150 banner150

GKRY İçişleri Bakanlığı kaynaklarına göre, 3/7/2023 tarihinden itibaren Derinya barikatında, 1/9/2023 tarihinden itibaren de Lefkoşa Bölgesi barikatlarında personel görevlendirildi ve saatlik personelin geçiş noktalarına yerleştirilmesinden önce eğitildiklerine dikkat çekildi.

Aynı kaynaklar, GKRY İçişleri Bakanlığı’nın, sınır kapılarında halka verilebilecek herhangi bir rahatsızlıktan dolayı özür dilediğini ve ilgili Nüfus ve Göç Kayıtları Dairesi ile birlikte durumu sürekli olarak değerlendireceğini ve barikatların sorunsuz çalışmasını sağlamak için gerektiğinde harekete geçeceğini dile getirdiler.

Yine aynı kaynaklar, artan yoğunluk nedeniyle geçmişte sorun yaşanan sınır kapılarında personel sayısının eskiye kıyasla artırılması için gerekli düzenlemelerin yapıldığını da kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104