banner6

Sözde Başkan endişeli; Maraş bu yöntemle açılırsa artık topraktan söz edemeyiz

banner37

Sözde Başkan endişeli; Maraş bu yöntemle açılırsa artık topraktan söz edemeyiz
banner8

Sözde “Maraş Belediye Başkanı” Simos Yoannu, Maraş açılırsa artık topraktan söz edemeyiz. Maraşlıların Kıbrıs Türk idaresi altında geri dönme perspektifi bizi endişelendiriyor” dedi.

Sözde “Maraş Belediye Başkanı” Simos Yoannu Alitia gazetesine açıklamalarda bulundu. Gündeminde Maraş vardı. Sözde başkan,  Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın, kapalı Maraş’ın yavaş yavaş yerleşime açılacağı ve bu yöndeki çalışmaların hızlandırıldığı açıklamasını endişeyle izlediklerini söyledi.

Tatar’ın Maraş kökenli 40 Rum’un, askerî statüsü kaldırılmış bölgedeki mülklerine dönmek üzere Taşınmaz Mal Komisyonu’na başvuru yaptığı açıklamasını da “iyi gelişme değil” sözüyle yorumlayan Yoannu, “Ancak göçmenlere, mülklerini nasıl yöneteceğini kimse söyleyemez. Başvuru yapanların istediği, mülklerini işgal kuvvetinden geri almaktır” diye konuştu.

Yoannu, Maraş açılırsa artık topraktan söz edemeyiz. Maraşlıların Kıbrıs Türk idaresi altında geri dönme perspektifi bizi endişelendiriyor” dedi.

banner134

“Maraş’ın sakinlerine iadesi konusunda birçok fırsat kaçırıldı” açıklamasında da bulunan sözde başkan, “Maraş için hâlâ umut var mı” sorusuna karşılık da Sözde “Maraş Belediye Başkanı” Simos Yoannu, vazgeçmemeleri ve zamanın Türkiye lehine işlediğini de unutmamaları” gerektiği görüşünü ortaya koydu. Sözde başkan ayrıcaMaraş’ta yaptıklarına son vermesi ve Kıbrıs sorununa uzlaşılmış zeminde ve BM kararlarına uygun çözüm için müzakerelere gelmesi için Türkiye’ye uluslararası baskının artırılması gerektiği” iddiasında bulundu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104