banner6

16 doktor dün de ödenmedi

banner37

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, dışarından hizmet satın alınan doktorların maaşlarının çarşamba günü ödeneceğini açıklamıştı ancak doktorların maaşları hala ortada yok

16 doktor dün de ödenmedi
banner99

Elmas TOKAY

Kamu hastanelerine dışarıdan hizmet veren 16 doktorun geriye dönük 5 aylık maaşları dün de ödenmedi.

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada gerekli yasal mevzuatın oluşturulduğunu ve 16 doktorun Cuma günü (dün) ödeneceğini belirtmişti ancak, ödemeler dün de yapılamadı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Kemal Deniz Dana gelişmelerle ilgili olarak Kıbrıs Gazetesi’ne açıklama yaparak, ödemeyle ilgili evrakların Sağlık Bakanlığı’ndan çıktığını ve bundan sonraki işlemin Hazine ve Muhasebe Dairesi tarafından yapılacağını kaydetti. Dana, 16 doktorun geriye dönük maaşlarının bir-iki gün içerisinde ödeneceğini kaydetti.

Bakan açıklama yapmıştı

Doktor açığını kapatmak amacıyla emekli doktorlardan ‘dışarıdan hizmet alımı’ adı altında yardım alan bakanlık, gerekli mevzuat oluşturulamadığı için beş aydır doktorların maaşlarını ödeyememişti.

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, bu bilgiyi doğrulayarak “para yok diye maaşları ödeyemiyoruz sanmayın, yeni Kamu İhale Yasası’nın yarattığı hantallık yüzünden bu sorunu yaşıyoruz” demiş ve önceki gün KIBRIS Gazetesi’ne yeni bir açıklama yaparak, gerekli yasal mevzuatın oluşturulduğunu, ödemelerin çarşamba günü yapılacağını duyurmuştu.

Ödemenin yapılmaması üzerine, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı maaşların cuma günü ödeneceğini söyledi ancak ödeme yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2017, 10:22
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104