banner6

2 yerli üründe limit üstü kalıntı

banner37

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Tarım Dairesi, 16 Haziran- 22 Haziran döneminde yerli ve ithal tarımsal ürünlerde yapılan gıda denetim sonuçlarını açıkladı.

2 yerli üründe limit üstü kalıntı
banner151 banner143

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Tarım Dairesi’nin yerli ve ithal tarımsal ürünlerde yaptığı denetimlerde, 2 yerli üründe limit üstü kalıntıya rastlandığını, 9 ithal ürünün ise tümünün temiz çıktığını bildirdi.

Yerli ürünlerden, kereviz ve pazı örneklerinde bir önceki analizde limit üstü çıkan Geçitköy’de Ali Akkuş’a ait kereviz örneğinin 3. alımında, pazıda ise 2. alımında yine limit üstü kalıntı çıkması nedeniyle söz konusu ürünler imha edildi.

Açıklamada, Devlet Laboratuvarı’nda çıkan yangının ardından Veteriner Dairesine ait ulusal gıda referans laboratuvarına taşınması sonrası laboratuvarın soğutma ve elektrik sistemindeki düzenlemeler nedeniyle analizlerde aksamalar yaşandığı, bu nedeniyle haftalık  analiz sayısının düşük kaldığı belirtildi.

9 ithal ürünün 9’u temiz

Bu arada aynı tarihler arasında kiraz, mısır (yemlik), greyfurt, beyaz üzüm, armut akça, kuru kayısı, kırmızı biber ‘Californian’ ve susam olmak üzere 9 adet ithal üründen numune alınarak tahlil edildiği ve ürünlerin 9’unun da temiz çıktığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2017, 13:24
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104