Acil Durum Hastanesi’nde PCR testi yoğunluğu  

banner37

Sağlık Bakanlığı’nın, ‘yerel vakalardaki artış’ nedeniyle, hizmet sektöründe faaliyet gösteren işçi ve işverenlerin PCR testi yaptırması gerektiği yönündeki açıklamasının ardından, Pandemi Acil Durum Hastanesi’nde uzun bir kuyruk oluştu

Acil Durum Hastanesi’nde  PCR testi yoğunluğu  
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

DEVLET, TESTLERİ ÜCRETSİZ YAPIYOR… Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasına göre testler Acil Durum Hastanesi’nde 08.00 – 20.00 saatleri arasında, Mağusa Devlet Hatanesi’nde 24 saat, Girne Turizm Limanı’nda 11.00 – 19.00 saatleri arasında, Güzelyurt Sağlık Merkezi’nde 08.00- 16.00 saatleri arasında ve yetkilendirilmiş özel laboratuvarlarda yapılıyor. Bakanlık, devlet tarafından yapılan testler için vatandaşlardan ücret talep edilmeyeceğini dile getirerek, özel laboratuvarlarda test yaptıranların ise ücret ödeyeceğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığı, ülkemizde son günlerde yerel vakaların artış göstermesi nedeniyle, hizmet sektöründe faaliyet gösteren işçilerin ve iş yeri sahiplerinin PCR testi yaptırması gerektiği yönünde açıklama yaptı.

Bakanlığın açıklamasının ardından ise dün Pandemi Acil Durum Hastanesi’nde, hizmet sektöründe çalışan ve müşterilerle bire bir temas halinde bulunan kuaförler, berberler, restoran çalışanları, paket servis elemanları, tırnakçılar, masaj salonu çalışanları ve spor salonunda görev alan işletme sahibi ve çalışanları tarafından uzun bir kuyruk oluşturuldu.

PCR testi için bekleyen bazı çalışan ve işverenlerin sosyal mesafeye uymadığı gözlemlenirken, bazılarının ise eldiven, maske ve sosyal mesafeye uygun bir şekilde beklediği dikkat çekti.

Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre devlet tarafından yapılan PCR testleri için vatandaşlardan herhangi bir ücret talep edilmezken, yetkilendirilmiş özel laboratuvarlar belli bir ücret talep edebiliyor.

Bakanlık, 65 yaş ve üstü, kronik hastalığı olan vatandaşların da kalabalık ortamlara girmemesi uyarısında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75