Anestezist krizine geçici çözüm

banner37

Girne Akçiçek Hastanesi’nde görevli tek anestezi uzmanı izne ayrıldı, hafta sonu tüm operasyonlar iptal edilip iddiaya göre evlerine gönderildi.

Anestezist krizine geçici çözüm
banner90
banner8

Ayşe GÜRKAN

Ameliyat bekleyen hastalar, hafta sonu süresince büyük mağduriyet yaşadı. Geçtiğimiz gün konuyla ilgili girişim başlatan Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu,on call olarak hizmet veren bir anestezi uzmanını, geçici olarak Girne Akçiçek Hastanesi’nde görevlendirdi.

banner134
Sucuoğlu: Geçici olarak anestezi uzmanı görevlendirildi

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu da, konunun bilgisine gelmesinin ardından girişim başlattı. Kıbrıs TV’ye açıklama yapan Bakan Sucuoğlu, on call olarak hizmet veren bir anestezi uzmanının geçici olarak Girne Akçiçek Hastanesi’nde görevlendirildiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, söz konusu anestezi uzmanının ihtiyaç olduğu zaman Cengiz Topel Hastanesi ve Lefkoşa’daki hastanede görev aldığını, izne ayrılan uzman geri dönene kadar Girne Akçiçek Hastaesi’nde hizmet vereceğini belirtti.

 Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde de 4 anestezist olduğunu ve bu sayının da yeterli olmadığını sorun şu an çözülse de uzun vadede çözülebilmesi için Türkiye’den anestezi uzmanı talebinde bulunacaklarının altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2016, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75