banner6

Araçlarınızı acil servis önüne park etmeyin!

banner37

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Acil Servisi girişine “benim hastam acil” diyerek araçlarını park etmek isteyen bazı sürücüler, ambulansların girişini de engelliyor

Araçlarınızı acil servis önüne park etmeyin!
banner151 banner143

Mehmet KARA

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Acil Servisi girişine araçlarını park etmek isteyen bazı duyarsız sürücüler, sağlık ekiplerine de zor anlar yaşatıyor.

Acil servis girişinde ve önünde park edilmesi yasak olan alana araçlarını gelişi güzel bırakarak, “benim hastam acil” diyen bazı sürücüler, ambulansların girişini de engelliyor.

KIBRIS Gazetesi’nde, Mayıs 2016’da yayımlanan “Acil Servisin Önü Otopark Değil” başlıklı haberin üzerinden neredeyse bir yıl geçmiş olmasına rağmen birçok sürücü, ısrarla araçlarını ya acil servisin önüne ya da ambulans giriş yerine park etmeye devam ediyor. Hastanede görevli güvenlik görevlilerinin çabaları sayesinde, sorun giderilmeye çalışılıyor.

Ambulanslar giremiyor

Kaza ve çeşitli vakalara gitmek için adeta zamanla yarışan ambulansların acil servis önünde bu şekilde engellenmesi, hasta yakınlarını da çileden çıkarıyor.

Hasta yakınları, acil servis ya da ambulans girişine park edilemez levhalarının konmasını istiyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 09:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104