Aşırı yüklenmeden bozuluyor

banner37

Geçtiğimiz cuma günü Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde bozulan tomografi cihazının, teknik ekipten aldığı bilgiye göre bir parçasının arızalandığını belirten Dizdarlı, yarın yurtdışından parça ve ekiplerin geleceğinin söylendiğini kaydetti.

Aşırı yüklenmeden bozuluyor
banner87

Tünay MERTEKÇİ

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı, hastanede bozulan tomografi cihazı hakkında KIBRIS’a konuştu ve tomografi cihazının geçtiğimiz cuma günü arızalandığını söyledi.

Teknik ekipten aldığı bilgiye göre cihazın bozulma nedeninin aşırı yüklenme olduğunu belirten Dizdarlı, Mağusa’da bulunan cihazın Lefkoşa’daki kadar bozulmadığını söyledi.

 

Parça Almanya’dan gelecek

İlgili mühendisler ve teknisyen kişilerin bozulan tomografi cihazı üzerinde çalıştığını söyleyen Dizdarlı, teknik ekibin, tomografi cihazının bir parçanın arıza yaptığını ve düzelmeyeceği tespit ettiğini belirtti.

İlgililerin, tomografi cihazının buradaki bayisi üzerinden İstanbul’daki bayisiyle irtibata geçtiğini ifade eden Dizdarlı, kendilerine parçanın Almanya’dan geleceğinin söylendiğini dile getirdi.

Yarın parça ve ekibin ülkemize geleceğinin kendilerine söylendiğini belirten Dizdarlı, teknik ekipten aldığı bilgiye göre cihazın aşırı yüklemeden dolayı arızalandığını kaydetti.

Aynı cihazın Mağusa’da da bulunduğunu ifade eden Dizdarlı, Mağusa’daki cihazın Lefkoşa’daki kadar arızalanmadığını söyledi.

Teknik ekipten aldığı bilgiye göre cihazın aşırı yüklenmeden dolayı ömrünün kısaldığını ifade eden Dizdarlı, Lefkoşa Hastanesi’nde toplamda 3 adet tomografi cihazının gözüktüğünü belirtti.

Bu 3 cihazın birinin atıl vaziyette ve kullanılamaz durumda olduğunu ifade eden Dizdarlı, diğerinin ise kanser tedavilerinin yapıldığı merkezde, özel maksatlı bir makine olduğunu belirtti.

Ülkemizde çalışır vaziyette 2 tane tomografi cihazının olduğunu ifade eden Dizdarlı, 2’nci tomografi cihazının Mağusa’da olduğunu kaydetti ve ülkemizde 2 tane de çalışır vaziyette MR makinesinin olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER