banner6

Baz istasyonuna karşı 545 imza

banner37

Yayla sakinleri köylerindeki baz istasyonlarının kansere neden olduğunu düşünüyor… Köy halkı, baz istasyonlarının bölgeden kaldırılması için imza kampanyası gerçekleştirdi, listeyi de muhtara verdi

Baz istasyonuna karşı 545 imza
banner99

Güren TİLKİ

Yayla’daki baz istasyonlarına karşı olan köy halkı, başlattıkları kampanya kapsamında 545 imza topladı. İmzaları köy muhtarına yetkililere vermesi için ileten halk, hâlâ resmi bir yanıt gelmemesinden şikayetçi…

Köy halkı, baz istasyonlarının kansere neden olduğunu, köydeki ölümlerin çoğunun da bu nedenle gerçekleştiğini belirtiyor… Köy halkı yaklaşık 20 gün önce baz istasyonlarının kaldırılması talebini içeren 545 imzayı köy muhtarı Murat Rüstemoğlu’na iletti ancak taleplerinin yetkililere henüz ulaştırılmamış olmasından dolayı endişeli.

800 nüfuslu köyde 2002 yılından bugüne 35 kişi hayatını kaybetti. Ölümlerin çoğunun kanser nedeniyle olması ise bölge halkını korkutuyor.

Rüstemoğlu: Sağlık Bakanı köye gelecek, ona vereceğim

Köy muhtarı Murat Rüstemoğlu, 545 imzanın kendisine ulaştırıldığını belirterek Sağlık Bakanının kendisine köye gideceği bilgisini verdiğini, o gün bu imzaları ileteceğini söyledi.

Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’ün bir ekiple köye gittiğini, baz istasyonlarında ölçüm yapıldığını ifade eden Rüstemoğlu, sonucun kendisine ulaştırıldığında köyde herkesin görebileceği bir yere asacağını belirtti.

Rüstemoğlu, baz istasyonlarının kötü hastalıklara sebep olmasının kanıtlanması halinde bu duruma kendisinin de karşı çıkacağına dikkat çekerek 2002 yılından bu güne köyde hayatını kaybedenlerle ilgili bir çalışma yaptığını söyledi.

Söz konusu sürede köyden 35 kişinin öldüğünü, kimin, nasıl öldüğünü araştırdığını ifade eden Rüstemoğlu, elindeki verileri Tabipleri Birliği’ne ileteceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2017, 08:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104