banner6

'Belediye sorunları çözeceğine zam peşinde'

banner37

Lefkoşa’da Surlariçi’nde taşan lağım suyu bölgede sağlıksız bir ortama neden olurken, bölgeliler isyan etti. Kanalizasyon hattının üç gün önce taştığını belirten bir mahalle sakini, belediye görevlilerinin dün gelip sadece fotoğraf çektiğini söyledi ve “Belediye, kanalizasyona yüzde 60 zam yapacakmış. Yöneticiler zam yapmakla o kadar meşgul ki, acil sorunlar dahi çözülmüyor” dedi.

'Belediye sorunları çözeceğine zam peşinde'
banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa’da Surlariçi’nde Abdi Çavuş Sokağı’nda taşan lağım suyu bölgede sağlıksız bir ortama neden olurken, pis kokudan sokağa çıkamayan bölgelilerden isyan sesi yükseldi.

Bölge sakinleri dün gün boyu gazeteyi arayıp, bölgede nefes alınmayacak duruma gelindiğini ve salgın hastalık baş görmesinden duydukları endişeyi dile getirdi.

KIBRIS, Abdi Çavuş Sokak ve hemen arkasındaki bir sokakta taşan lağım suyunun yarattığı pisliği görüntüledi.

KIBRIS’a konuşan bir mahalle sakini, “Kanalizasyon hattı üç gün önce taştı. Metrelerce akıp gidiyor. Kokudan durulmuyor. Kanalizasyon Şubesi ekibi bugün (dün) geldi. Belediye ekibi, taşan kanalizasyon hattının fotoğrafını çekip, ayrıldı. Sorun çözülmedi. Lefkoşa Türk Belediyesi, kanalizasyona yüzde 60 zam yapacakmış. Yöneticiler zam yapmakla o kadar meşgul ki, acil sorunlar dahi çözülmüyor. Yazık gerçekten çok yazık” şeklinde konuştu.

Fotoğraflar: Mehmet KARA

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 08:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104