banner6

'Bu kokuyu çekmek zorunda değiliz'

banner37

Lefkoşa’da, Kemal Şemiler Caddesi’ndeki bölge sakinleri, sokağa taşan lağım sularının yarattığı kötü koku ve görüntüden oldukça şikayetçi.

'Bu kokuyu çekmek zorunda değiliz'
banner151 banner143

Tünay MERTEKCİ

Lefkoşa’nın en işlek caddelerinden biri olan Kemal Şemiler Caddesi’ndeki bazı rögarlardan taşan lağım suları, bölge sakinlerini adeta canından bezdirdi. Sürekli taşarak sokağa akan lağım sularının yarattığı pis koku ve çirkin görüntüden oldukça şikayetçi olduğunu belirten bölge sakinleri, sorunlarına bir an önce çözüm bulunmasını istedi.

Rögarların taşması yüzünden bütün caddenin çok pis koktuğunu söyleyen bölge sakinleri, Lefkoşa’nın en işlek caddelerinden birinde böyle bir koku ve pis görüntünün olmaması gerektiğine vurgu yaptı.

Sorunun sadece pis koku ve görüntü olmadığını bildiren bölge sakinleri, kanalizasyondan taşan lağımın insan sağlığını da olumsuz etkilediğini ve böyle giderse hastalık kapabileceklerini ifade etti.

Yetkililerin bir an önce sorunlarıyla ilgilenmesini isteyen bölge sakinleri, bölgede ciddi bir alt yapı sorununun olduğuna dikkat çekti.

Bölgenin kanalizasyona bağlanmasıyla sorunun çözülebileceğini belirten bölge sakinleri, ev ve dükkanlarının önünün lağım suyu dolduğunu söyledi.

“Bir an önce çare bulunsun”

Bölge sakinleri, sorunlarına bir an önce çözüm bulunmasını istedi ve bu kokulara maruz kalarak yaşamak istemediklerini söyledi.

Kış mevsiminde olmamıza rağmen, pis kokuların tüm caddeye yayıldığını ifade eden bölge halkı, yaz mevsimi geldiği zaman bu sorunun daha da büyüyeceğini vurguladı.

Belediyeyi sıkça aradıklarını söyleyen bölge halkı, belediye ekiplerinin vidanjörle gelip söz konusu rögara müdahale ettiğini, fakat durumun değişmediğini ve ertesi gün rögarın tekrar taştığını belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 13:03
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104